Debata prezydencka Duda - Komorowski. Twitter: "Duda walczy o remis". "W pytaniach własnych - Komorowski nokautuje Dudę"

Debata prezydencka - starcie kandydatów na prezydenta jest na gorąco komentowane na Twitterze. - W części pytań wzajemnych Komorowski znokautował Dudę - komentuje Joanna Senyszyn z SLD.

Polub i bądź na bieżąco!Na początek świeży komentarz Donalda Tuska, który w jednym krótkim wpisie skomentował debatę:

- Prezydent Bronisław Komorowski w ofensywie. Tej debaty już nie przegra, AD walczy o remis. PBK wygrywa żywotnością, to może niektórych przekonać. AD nie zyska wyborców - komentuje na Twitterze dziennikarz polskiego Radia.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- W części pytań wzajemnych Komorowski znokautował Dudę - komentuje Joanna Senyszyn z SLD.

"Na razie na punkty wygrywa PBK. Ale dotychczasowe tematy są zdecydowanie prezydenckie" - pierwsze komentarze na Twitterze są zdecydowanie bardziej przychylne prezydentowi Komorowskiemu. "Komorowski spokojnie, pewnie i zdecydowanie. Brak konfrontacyjnego tonu", pisze dziennikarz Jacek Nizinkiewicz.

Debata prezydencka Duda - Komorowski. Relacja na żywo i komentarze ekspertów na Gazeta.pl>>>

"Duda bardzo spięty. Mowa ciała i mimika to pokazuje. Poza tym plącze się trochę przez te nerwy", komentuje Dorota Zawadzka.

Debata prezydencka. Komorowski lepiej ubrany?

Komentujący na Twitterze zwracają uwagę, że Komorowski prezentuje się lepiej od Dudy. "Gorszy kolor garnituru, ale lepiej leży", "Komorowski pierwszy raz w garniturze skrojonym na miarę, nie w worku z wieszaka", piszą komentujący.

"Komorowski mieści się w czasie idealnie. Były próby i trening? Wszak z kartki nie czyta", pisze na Twitterze Michał Tyszkiewicz.

Debata prezydencka. Po drugiej części Komorowski wciąż na prowadzeniu?

Po drugiej części debaty prezydenckiej komentujący wciąż zwracają uwagę na przewagę prezydenta. "Duda nie rozumie, dlaczego podwyższono wiek emerytalny. Nie chce takiego prezydenta. I chce na starość emerytury", czytamy w komentarzach.

Przemysław Pająk zwraca uwagę na ostry atak Komorowskiego wobec Dudy w kwestii zatrudnienia kandydata PiS na uniwersytecie. Komorowski stwierdził, że Duda "blokuje wakat" na uczelni. "Jaki strzał Komorowskiego z tym blokowanien etatu przez Dudę na uczelni!", pisze na Twitterze. "Oskar dla sztabu PO za wyszukanie informacji o wakacie Dudy na uniwersytecie", piszą inni.

Debata prezydencka. "Duda celnie ws. referendów"

Andrzej Duda zaatakował prezydenta w kwestii referendów, wytykając, że tuż przed wyborami Komorowski zaproponował tę formę konsultacji z obywatelami, a przez pięć lat prezydentury nie popierał obywatelskich wniosków o przeprowadzenie referendów.

"Duda celnie trafił Komorowskiego referendami, które prezydent dotychczas miał w głębokim poważaniu. Komorowski bezbronny", pisze dziennikarz Jacek Nizinkiewicz.

W czwartej części, w której kandydaci sami zadają sobie pytania, atmosfera staje się jeszcze bardziej gorąca. "Nerwy puszczają obu kandydatom", czytamy w komentarzach na Twitterze.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: