Debata prezydencka TVP i Polsatu. Krzysztof Ziemiec: Przyjęta formuła nie dopuszcza ciosów poniżej pasa

Wybory prezydenckie 2015. - Nie ma możliwości, żeby któryś z kandydatów był faworyzowany bądź deprecjonowany - mówi współprowadzący debatę prezydencką TVP i Polsatu Krzysztof Ziemiec. Pierwsza debata przed II turą zacznie się o godz. 20.10; będzie ją można oglądać także na Gazeta.pl.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas- Formuła debaty ustalona przez oba sztaby nie dopuszcza tendencyjnych pytań i zachowań, puszczania do kogokolwiek oka czy ciosów poniżej pasa. Takich rzeczy absolutnie nie ma prawa być - mówi w rozmowie z portalem Gazeta.pl Krzysztof Ziemiec. Dziennikarz TVP wraz z dziennikarką Polsat News Dorotą Gawryluk poprowadzą wieczorem pierwszą debatę prezydencką przed II turą wyborów.

- Spadła na mnie duża odpowiedzialność zrobienia obiektywnej i uczciwej debaty. Uczestniczę w czymś, co już jest traktowane przez wszystkich obserwatorów i polityków jako wydarzenie historyczne - przyznaje Ziemiec. W rozmowie z portalem Gazeta.pl prowadzący "Wiadomości" TVP 1 broni się też przed oskarżeniami, że ma prawicowe poglądy i będzie faworyzował Andrzeja Dudę.

Debata prezydencka rozpocznie się o godz. 20.10 i potrwa 80 minut. Debatę z udziałem Bronisława Komorowskiego i Andrzeja Dudy, organizowaną przez TVP i Polsat, dla portalu Gazeta.pl będą na bieżąco komentować wybitni medioznawcy: dr hab. Jacek Wasilewski i dr Marek Kochan. Serdecznie zapraszamy do oglądania! Bądźcie z nami!

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: