Wybory 2015. "Jak żyć za 2 tys. zł?" Komorowski odpowiada. Duda reaguje: zakłada biuro pomocy prawnej dla obywateli

Wybory 2015. Prezydent Komorowski odpowiedział młodemu człowiekowi, który pytał, jak jego siostra ma kupić mieszkanie, zarabiając 2 tys. zł, by zmieniła pracę i wzięła kredyt. Andrzej Duda w reakcji na to obiecał dziś, że powoła biuro pomocy prawnej, które miałoby świadczyć pomoc w sprawach indywidualnych. Biuro ma ruszyć jutro.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasSztab Andrzeja Dudy pokazał na konferencji film ze spotkania Bronisława Komorowskiego z wyborcami, na którym prezydent, zapytany przez młodego chłopaka, jak ma żyć i za co kupić mieszkanie jego zarabiająca 2 tys. zł siostra, odpowiedział: Znaleźć inną. Wziąć kredyt. Mieć pracę. Wiesz, że w Polsce spada bezrobocie? A w Anglii idzie w górę .

Duda chce powołać biuro pomocy prawnej dla obywateli

Po prezentacji nagrania Andrzej Duda stwierdził, że podczas swojej kampanijnej podróży po Polsce "wiele razy słyszał, że państwo polskie jest opresyjne, że instytucje publiczne i organy administracji niszczą obywateli, że ludzie czują się jak przedmioty, że zabiera się im różne rzeczy, że wymiar sprawiedliwości ich fatalnie traktuje". Podkreślił, że w sferze edukacji, podatkach, gospodarce, służbie zdrowia istnieją "problemy o charakterze ogólnopaństwowym", a oprócz nich "są sprawy indywidualne, takie, które bolą od lat". I zapowiedział powołanie komórki, która miałaby się zająć rozwiązywaniem właśnie takich problemów.

- Zdecydowałem, że zaraz po wygranych wyborach powołam w Kancelarii Prezydenta Biuro Pomocy Prawnej - zapowiedział Duda. Ale biuro jako instytucja zacznie działać od jutra, pod kierunkiem obecnego europosła Janusza Wojciechowskiego:

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: