TV Trwam i TV Republika chcą zorganizować swoje debaty z kandydatami. Jedna już dostała odmowę od Komorowskiego

TV Republika i TV Trwam także chcą zorganizować debaty przed II turą wyborów prezydenckich. Stacje wysłały zaproszenia do sztabów Bronisława Komorowskiego i Andrzeja Dudy. Wiadomo już jednak, że urzędujący prezydent nie pojawi się w stacji o. Tadeusza Rydzyka - podaje serwis Wirtualnemedia.pl. Na razie potwierdzono debaty w TVP, TVN 24 i Polsat News.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasNie ma na razie odpowiedzi sztabów kandydatów na propozycję debaty w TV Republika, która miałaby być zorganizowana przy współpracy m.in. z gazetami "Do Rzeczy", "wSieci" oraz portalami wPolityce.pl i Niezalezna.pl.

Wiadomo już, że nie odbędzie się debata prezydencka zaproponowana przez o. Rydzyka. O chęci zorganizowania debaty Telewizja Trwam informowała wczoraj na Twitterze.

Szefowa sztabu Andrzeja Dudy informowała, że kandydat PiS chętnie weźmie udział w debacie - informował portal branżowy Wirtualnemedia.pl . Sztab Komorowskiego odmówił i oświadczył, że na razie trwają ustalenia w sprawie debaty wyborczej w TVP.

Debata prezydencka w TVP, TVN i... u Kukiza?

Alternatywną formę debaty prezydenckiej zaproponował Paweł Kukiz. Kandydat, który uzyskał trzeci wynik w I turze wyborów, od wieczoru wyborczego mówi, że nie poprze żadnego z kandydatów, a jego wyborcy mogą zdecydować sami.

Wczoraj Kukiz zaproponował , że jeśli Komorowski oraz Duda chcą zabiegać o głosy jego elektoratu, to mogą sami porozmawiać z wyborcami. Takie spotkanie miałoby się odbyć w Lubinie, gdzie Kukiz miał swój wieczór wyborczy. Pytania zadawaliby wyborcy, a przebieg debaty prowadziłby sam Kukiz. Na razie na taką formę zgodził się sztab Dudy.

Telewizyjna debata prezydencka przed II turą wyborów odbędzie się w TVN 24 21 maja o godz. 19.25, na trzy dni przed głosowaniem. Także TVP zapowiada debatę, w której wezmą udział Bronisław Komorowski i Andrzej Duda - ta odbędzie się już 17 maja o godz. 20.20. Kandydaci spotkają się też we wtorek 19 maja w Polsat News.

Duda i Komorowski w II turze

Według badania Ipsos Andrzej Duda uzyskał 34,5 proc. głosów, Bronisław Komorowski - 33,1 proc., a Paweł Kukiz - 20,5 proc. Ipsos podaje, że maksymalny błąd tego badania może wynieść 2 proc. Oznacza to, że odbędzie się II tura wyborów, w której wezmą udział Duda oraz Komorowski. Cztery rzeczy, które musisz wiedzieć o II turze>>>

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: