Wybory prezydenckie 2015. Nowy spot kandydata PiS. "Kto stoi za Andrzejem Dudą?"

Druga tura wyborów prezydenckich. - Dzisiaj niektórzy w Polsce zastanawiają się, kto stoi za Andrzejem Dudą. Dlatego w nowym spocie pokazujemy tę osobę - mówiła Beata Szydło, szefowa sztabu Dudy. W klipie wystąpiła żona kandydata Agata Kornhauser-Duda.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas - Będę głosowała na Andrzeja nie tylko dlatego, że jest moim mężem - mówi w spocie żona kandydata PiS. - Zaufałam mu 20 lat temu i nigdy się nie zawiodłam. Gdy Andrzej obiecuje godne życie w bezpiecznej Polsce, to nie jest to pusta obietnica - kontynuuje Agata Kornhauser-Duda.

- To Agata Duda jest tą osobą, która stoi za kandydatem PiS - mówiła prezentująca nowy spot kandydata Beata Szydło. Szefowa sztabu Dudy odniosła się na konferencji m.in. do tego, że poparcia Komorowskiemu udzielił były prezydent Aleksander Kwaśniewski.

- My nie dzielimy głosów na te oddane przez celebrytów i zwykłych ludzi, głosy lepsze i gorsze. Poparcie każdej osoby jest dla nas tak samo ważne, a Andrzej Duda zabiega o głos każdego Polaka - powiedziała Szydło. Szefowa sztabu nie potwierdziła informacji o ewentualnym spotkaniu z Pawłem Kukizem. - Zależy nam na poparciu jego wyborów tak samo jak na tych, którzy głosowali na innych kandydatów - dodała.

"Co dalej? Duda będzie prezydentem"

- Duda bierze udział w wyborach dla dobra Rzeczypospolitej, a później będzie prezydentem. Co najmniej dwie kadencje - stwierdziła szefowa sztabu pytana o plany kandydata. - Każde wybory są możliwością wypowiedzenia się i trzeba zachęcać obywateli do głosowania - dodała Szydło.

Szydło podkreślała, że w drugiej turze kandydatowi PiS zależy na głosach wszystkich wyborców, "zarówno tych, którzy wybrali innego kandydata w pierwszej turze, jak i obywateli, którzy nie poszli do głosowania".

Za Dudą stoi Kaczyński? Kontrowersyjny klip Komorowskiego

Hasło "za Dudą stoi Kaczyński" padło w kontrowersyjnym spocie sztabu Komorowskiego, który pojawił się jeszcze przed pierwszą turą wyborów.

Zobacz wideo

- Prawo i Sprawiedliwość stanie na czele walki - słyszymy okrzyk Jarosława Kaczyńskiego w koszmarnym śnie wyborcy. Kaczyński chwilę wcześniej przeobraził się w Andrzeja Dudę. Taką wizję pokazano w klipie sztabu Bronisława Komorowskiego.

Wyniki wyborów prezydenckich. Niewielka przewaga Dudy

Wyniki wyborów okazały się niekorzystne dla prezydenta Komorowskiego . Kandydat PiS Andrzej Duda uzyskał w niedzielnym głosowaniu 34,76 proc. głosów, ubiegający się o reelekcję prezydent Bronisław Komorowski 33,77 proc. i obaj zmierzą się w II turze. Trzeci wynik uzyskał Paweł Kukiz, zdobywając 20,80 proc. głosów.

Druga tura wyborów 24 maja. Co musisz o niej wiedzieć>>>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: