Wybory prezydenckie 2015. Na kogo przeszły głosy stracone przez Komorowskiego?

Wybory prezydenckie 2015. Na kogo głosowali wcześniejsi wyborcy prezydenta Komorowskiego? Według badań Ipsos zaledwie 62 proc. popierających Bronisława Komorowskiego w 2010 r. pięć lat później oddało na niego głos.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasZ badania late poll przeprowadzonego przez Ipsos dla TVN24, TVP i Polsat News wynika, że pierwszą turę wyborów wygrał Andrzej Duda z poparciem 34,5 proc. To oznacza, że kandydat PiS zmierzy się w II turze wyborów z Bronisławem Komorowskim. Urzędujący prezydent otrzymał 33,1 proc. poparcia. Trzecie miejsce zajął Paweł Kukiz z wynikiem 20,5 proc.

To samo badanie pokazało, że prawie 18 proc. wyborców urzędującego prezydenta przejął Paweł Kukiz, a 11 proc. - Andrzej Duda. Niecałe 3 proc. przeszło na Magdalenę Ogórek i 2 proc. na Janusza Palikota.

zz z

Z kolei aż 81 proc. wyborców Jarosława Kaczyńskiego z 2010 r. poparło w tym roku Andrzeja Dudę. Kolejne 10 proc. przejął Paweł Kukiz. Bronisław Komorowski przekonał do siebie zaledwie 1,8 proc. wyborców lidera PiS.

Zobacz wideo
Więcej o: