Paweł Kukiz: W II turze nie oddam głosu na nikogo

Po świetnym wyniku Pawła Kukiza, który według sondażu exit poll zdobył ponad 20 proc. głosów, komentatorzy i politycy pytają, czy poprze on któregoś z kandydatów w II turze. Jednak Kukiz oraz jego sztab ucinają spekulacje. - Ja w II turze nie oddam głosu na nikogo - powiedział Paweł Kukiz w TVN24.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas- Cały czas powtarzam, że to nie jest mój wynik, tylko wynik obywateli, którzy chcą zmiany systemu, osób, które chcą nowej konstytucji - mówił Paweł Kukiz w TVN24. - Nie mogę tymi głosami dysponować, one nie są moją własnością. Ja w II turze nie oddam głosu na nikogo - stwierdził.

Także szef sztabu Kukiza zwraca uwagę, że kandydat jasno odniósł się do kwestii poparcia któregokolwiek z kandydatów w II turze, stwierdzając, że nie będzie mówił swoim wyborcom, na kogo głosować. - Jak powiedział Paweł Kukiz , osoby, które na niego zagłosowały, powinny w II turze kierować się własnym sumieniem i poglądami - powiedział w rozmowie z Gazeta.pl Hałaczkiewicz.

Hałaczkiewicz: My nie chcemy się targować

- Będziemy z, powiedziałbym, zaciekawieniem obserwować ewentualne działania kandydatów w kwestii zabiegania o nasze poparcie - powiedział szef sztabu Kukiza. Jak podkreśla Hałaczkiewicz, przewiduje, że Duda i Komorowski mogą obiecywać wsparcie postulatów Kukiza w zamian za głosy jego wyborców w II turze. Jednak jak stwierdził szef sztabu Kukiza, "my nie chcemy się targować".

- Przysięgam, że nigdy was nie zdradzę. Przysięgam, że nikt nigdy nie jest w stanie mnie kupić. Nie ma takiej opcji - mówił sam Kukiz na wieczorze wyborczym . Jak podkreślał Hałaczkiewicz, celem Kukiza jest "zmiana systemu" i wątpi, żeby Duda lub Komorowski popierali ten postulat.

"To pokazuje, że Polska się obudziła"

Jak ocieniał szef sztabu Kukiza, ponad 20 proc. głosów na niego w sondażowych wynikach wyborów to "wielki sukces" oraz "wielka odpowiedzialność". - Ten rezultat pokazuje, że Polska się obudziła - stwierdził Hałaczkiewicz.

Szef sztabu przypominał, że Kukiz zamierza "budować ruch obywatelski" i startować w wyborach parlamentarnych jesienią tego roku.

Świetny wynik Pawła Kukiza , który z rezultatem 20,5 proc. uzyskał trzeci wynik w wyborach prezydenckich, wynika z badania late poll Ipsos przeprowadzonego dla TVP 1, TVP Info, Polsat News, które mamy dzięki uprzejmości TVN24.

Zobacz wideo

O tajnikach politycznych salonów przeczytasz w tych książkach >>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: