Przenosimy debatę prezydencką do sieci. Zobacz całą serię naszych wideorozmów na żywo

Na świecie uczestniczyli w nich już Barack Obama, Angela Merkel i papież Franciszek. Gazeta.pl - we współpracy z Google i MamPrawoWiedziec.pl - jako pierwsze medium w Polsce zorganizowała serię wideodyskusji na żywo z kandydatami na prezydenta. Gośćmi naszych hangoutów byli Bronisław Komorowski, Andrzej Duda, Paweł Tanajno i Janusz Palikot.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasHangout na żywo to technologia wideorozmów Google. Poza ogólną i samoobsługową dostępnością dla wszystkich użytkowników w kilku krajach była realizowana z politykami i innymi ważnymi osobistościami - m.in. z papieżem Franciszkiem, Angelą Merkel i Barackiem Obamą, który w takiej internetowej wideorozmowie na żywo wziął udział już kilka razy i odpowiedział na wiele trudnych pytań.

My do wideowywiadów realizowanych w technologii Hangout postanowiliśmy zaprosić kandydatów na prezydenta. Zaproszenia wysłaliśmy do wszystkich startujących, którym udało się zebrać 100 tys. podpisów i zarejestrować swoje kandydatury. Czterech kandydatów, którzy wyrazili zainteresowanie uczestnictwem w wideorozmowie, zaprosiliśmy do naszego newsroomu.

Chcieliśmy, żeby wystąpili na żywo. Żeby mówili o swoich poglądach bez powtarzania ujęć i sztabu doradców za plecami. Chcieliśmy przenieść debatę prezydencką bliżej Was, chcieliśmy, żeby politycy odpowiadali na pytania, które ich zaskoczą - Wasze pytania. Dlatego za każdym razem zbieraliśmy je od Was i zadawaliśmy naszym gościom.

Pierwszy w Polsce hangout na żywo z urzędującym prezydentem Bronisławem Komorowskim można było oglądać na Gazeta.pl oraz na kanale Gazeta.pl na YouTube w połowie kwietnia. Tydzień później gościem naszego newsroomu był kandydat PiS Andrzej Duda. 6 maja odwiedzili nas kandydaci Twojego Ruchu - Janusz Palikot i Demokracji Bezpośredniej - Paweł Tanajno.

Oto zapisy wszystkich czterech spotkań.

Zobacz wideo
Zobacz wideo
Zobacz wideo
Zobacz wideo
Więcej o: