Wybory prezydenckie 2015. Sondaż TNS: Komorowski poniżej 40 proc. Nieoczekiwany wynik Kukiza

Sondaż prezydencki dla ?Wiadomości? TVP1. Poparcie dla Bronisława Komorowskiego pierwszy raz spadło poniżej 40 proc. Kandydat PiS Andrzej Duda zyskał jeden punkt procentowy, a Paweł Kukiz aż pięć punktów procentowych.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasBronisław Komorowski uzyskał 39 proc. poparcia - wynika z nowego sondażu TNS Polska wykonanego dla "Wiadomości" TVP1 . Z tego wynika, że obecny prezydent w ciągu miesiąca stracił aż siedem punktów procentowych. Ale wciąż jest na pierwszym miejscu.

Na drugim trzyma się niezmiennie kandydat PiS Andrzej Duda, z 25-procentowym poparciem. Najwięcej jednak zyskał Paweł Kukiz. Aż pięć punktów procentowych, co daje mu wynik 11 proc. poparcia.

Sondaż parlamentarny Millward Brown dla TVN i TVN24 | Create infographics

Na kogo głosować? Kandydaci na prezydenta odpowiadają na pytania>>>

Trzech kandydatów nie uzyskało nawet jednego procentu

Pozostali kandydaci są daleko w tyle. Janusz Korwin-Mikke i Magdalena Ogórek uzyskali po 4 proc. głosów, Janusz Palikot i Adam Jarubas - po 2 proc. poparcia, Grzegorz Braun - 1 proc. Jacek Wilk, Paweł Tanajno oraz Marian Kowalski uzyskali wynik poniżej 1 proc. głosów.

Chcesz porównać swoje poglądy z opiniami kandydatów na prezydenta? Rozwiąż nasz test wyborczy, który może Ci pomóc w podjęciu decyzji o tym, na kogo zagłosować.

Do głosowania 10 maja ma pójść 56 proc. Polaków, ale tylko 7 proc. zadeklarowało, że na pewno nie odda głosów. Sondaż przeprowadzono wśród 1000 mieszkańców z całej Polski.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: