Co z legalizacją związków partnerskich?

Wszystkim kandydatom na prezydenta, którym udało się zebrać 100 tys. podpisów i zarejestrować swoje kandydatury, przesłaliśmy jednobrzmiące kwestionariusze dotyczące ważnych dla Polski spraw. Większość odesłała swoje odpowiedzi - publikujemy je od kilku tygodni. Dziś prezentujemy, co kandydaci mieli do powiedzenia na temat ustawy legalizującej związki partnerskie.

10 maja Polacy będą wybierać prezydenta. Być może masz już swojego kandydata, być może wciąż się wahasz albo w ogóle nie zamierzasz iść na wybory. Tak czy inaczej, chcemy pomóc Ci w podjęciu wyborczej decyzji. Jakakolwiek by ona nie była, niech będzie świadoma. Dlatego wraz z MamPrawoWiedziec.pl rozpoczęliśmy akcję Twój Głos.

W ramach naszego przedsięwzięcia zgromadziliśmy pytania do kandydatów przesyłane nam przez internautów i naszych partnerów (o czym więcej na stronie Gazeta.pl/twojglos ). Teraz publikujemy filmy z odpowiedziami kandydatów. W międzyczasie, wysyłając nasze kwestionariusze do sztabów, sami zapytaliśmy o ważne dla Polski sprawy.

Nasze kwestionariusze trafiły do wszystkich pretendentów do urzędu prezydenckiego, którzy zebrali 100 tys. podpisów i zarejestrowali swoje kandydatury (kandydaci, których nie ma na powyższej grafice, nie odpowiedzieli na zadane pytania). Odpowiedzi będziemy publikujemy od kilku tygodni. Poprzednie kwestionariusze dotyczyły bezpieczeństwa i baz NATO w Polsce , refundacji in vitro politycznych wzorów do naśladowania , przekazywania broni Ukrainie , planów ustawodawczych i konwencji antyprzemocowej . Dziś przedstawiamy, co kandydaci mieli do powiedzenia na temat prawnej legalizacji (za pomocą ustawy) związków partnerskich.

Kwestionariusz kandydatów na urząd prezydenta - związki partnerskieKwestionariusz kandydatów na urząd prezydenta - związki partnerskie Gazeta.pl

Chcesz porównać swoje poglądy z opiniami kandydatów na prezydenta? Rozwiąż nasz test wyborczy , który może Ci pomóc w podjęciu decyzji o tym, na kogo zagłosować.

Więcej o: