Wybory prezydenckie 2015. Plakat wyborczy zachęca do poparcia Korwin-Mikkego... Ale nie obyło się bez błędu

Wybory prezydenckie 2015. Sztab kandydata partii KORWiN na nowym plakacie wyborczym przekonuje, że m.in. Reagan, Thatcher i Piłsudski "głosowaliby na Janusza Korwin-Mikke". "Czy sztab nie wie, jak odmieniać jego nazwisko?" - pytają internauci.

Polub i bądź na bieżąco!Na błąd w odmianie nazwiska kandydata w wyborach prezydenckich zwrócili uwagę twórcy profilu "Cała Polska czyta dziennikarzom". W komentarzach internauci słusznie zauważają, że nazwisko europosła powinno się odmieniać inaczej. W takiej sytuacji poprawne hasło powinno brzmieć "oni głosowaliby na Janusza Korwin-Mikkego", a nie "Janusza Korwin-Mikke". Potwierdzają to zasady odmiany nazwisk, zawarte chociażby w słowniku ortograficznym.

O odmianę nazwiska europosła w programie "Kropka nad i" w TVN24 pytała też Monika Olejnik. - Nie szkodzi, że się pomylili. Wszyscy się mylą - zapewnił Korwin-Mikke.

Korwin-Mikke kandyduje w wyborach prezydenckich po raz piąty

Janusz Korwin-Mikke startuje w wyborach prezydenckich już po raz piąty. Od początku działalności politycznej jest konserwatywnym liberałem. Jego znakiem firmowym są kontrowersyjne wystąpienia, które przez wiele lat sytuowały go poza głównym nurtem debaty publicznej.

Wcześniej lider partii KORWiN przyszedł do Sejmu z szablą i wezwał do debaty kandydata PiS Andrzeja Dudę. - Zobaczymy, czy pan Duda jest prawdziwym mężczyzną, czy tchórzofretką - stwierdził europoseł, proponując debatę. Czego miałaby dotyczyć? Polityki zagranicznej, a konkretnie polityki wschodniej.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: