Wybory prezydenckie 2015. Korwin-Mikke z szablą w Sejmie wzywa Dudę do debaty. "Zobaczymy, czy nie jest tchórzofretką"

Wybory prezydenckie 2015. Janusz Korwin-Mikke przyszedł do Sejmu z szablą i wezwał do debaty kandydata PiS Andrzeja Dudę. Z kolei szef "Solidarności" Piotr Duda mówił dziś, że Korwin-Mikke "dostanie w pysk z pozdrowieniami od górników".

Polub i bądź na bieżąco! - Zobaczymy, czy pan Duda jest prawdziwym mężczyzną, czy tchórzofretką - stwierdził Janusz Korwin-Mikke, proponując debatę. Czego miałaby dotyczyć? Polityki zagranicznej, a konkretnie polityki wschodniej.

Korwin-Mikke oświadczył, że skoro prowadzący w sondażach Bronisław Komorowski nie zamierza wziąć udziału w debacie, to powinno to zrobić "dwóch następnych kandydatów". Chodziło mu oczywiście o siebie - w niektórych sondażach, np. w ostatnim badaniu Millward Brown dla "Faktów" TVN , kandydat partii KORWiN plasuje się na trzecim miejscu - za urzędującym prezydentem i Dudą.

Korwin-Mikke z szablą. Ale pierwszy był książę

Ekscentryczny lider partii KORWiN pojawił się dziś w Sejmie z szablą. To ostatnio modny rekwizyt. Kilka dni temu mieszkający w Wielkiej Brytanii polski książę Jan Żyliński wyzwał na pojedynek brytyjskiego polityka Nigela Farage'a , znanego z antyimigranckiej retoryki.

"Andrzej Duda robi to, co mu każą w Berlinie lub Waszyngtonie"

Jak poinformował Przemysław Wipler, szef sztabu wyborczego Korwin-Mikkego, partia "tak czy siak przygotuje salę w Sejmie". - Damy panu Dudzie tydzień na przyjęcie naszej propozycji i wskazanie dogodnego terminu - stwierdził Wipler.

 

- Jeżeli Andrzej Duda nie stawi się na debatę, to mamy bardzo dobry pomysł, kto będzie reprezentował zastępczo kandydata PiS - powiedział szef sztabu. - Ale liczymy, że dotrzyma słowa, że nie boi się żadnych debat - dodał.

Korwin-Mikke stwierdził, że jego debata z Dudą jest ważniejsza niż z niektórymi innymi kandydatami, ponieważ to między nim a kandydatem PiS są istotne różnice poglądów. - Ja z panem Braunem czy Kukizem nie mam o co się kłócić. Natomiast Duda reprezentuje zupełnie inny pogląd na politykę, robi to, co mu każą w Berlinie lub Waszyngtonie - stwierdził Korwin-Mikke.

Piotr Duda: "Jak spotkam Korwin-Mikkego, dostanie w pysk z pozdrowieniami od górników"

Kandydat na prezydenta naraził się dziś także innemu politykowi nazwiskiem Duda - przewodniczącemu "Solidarności" Piotrowi Dudzie W wywiadzie dla "Wirtualnej Polski" skrytykował ostro żądania górników i nazwał ich "rabusiami".

- Nie można pozwalać na to, by jakaś grupa szantażowała całą Polskę, jak niedawno górnicy, którzy zażądali po 50 tys. zł. Dlaczego dano im te pieniądze? - pytał w rozmowie kandydat na prezydenta. - To był taki sam rabunek jak włamanie do mieszkania. Kazałbym strzelać do takich rabusiów. Bez cienia wahania - dodał.

Ta wypowiedź rozwścieczyła szefa związku zawodowego. "Kandydat Janusz Korwin-Mikke strzelałby do górników. Do tej pory myślałem, że to zwykły kretyn, ale teraz widzę, że pospolity bandyta" - napisał na Twitterze Duda.

Szef "Solidarności" stwierdził też, że "jak go spotka, to dostanie w pysk z pozdrowieniami od górników" - czytamy na stronie związku .

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: