Wybory prezydenckie 2015. Sondaż TNS: Komorowski 46 proc., Duda tylko 24. Kukiz na podium

Wybory prezydenckie 2015. Bronisław Komorowski może liczyć na 46 proc. poparcia, a Andrzej Duda jedynie na 24 proc. - wynika z najnowszego sondażu prezydenckiego TNS dla ?Wiadomości? TVP. Na podium znalazł się Paweł Kukiz z 6 proc. wskazań.

Chcesz zadać swoje pytanie kandydatom na prezydenta? Jeśli tak, dołącz do akcji Gazeta.pl i MamPrawoWiedziec.pl. To Twój Głos. Pytaj.

W najnowszym sondażu TNS Polska dla "Wiadomości" TVP przewaga Bronisława Komorowskiego nad Andrzejem Dudą powiększyła się do 22 pkt proc. Urzędujący prezydent może liczyć na 46 proc. poparcia (wzrost o 1 pkt proc.), natomiast kandydata PiS wskazało 24 proc. respondentów (spadek o 3 pkt proc.).

Sondaż TNS 12.04 | Create infographics

Kukiz na podium

Nieoczekiwanie trzecie miejsce w sondażu zajął Paweł Kukiz (6 proc.). Dalej plasują się Janusz Korwin-Mikke (4 proc.), Magdalena Ogórek (3 proc.), Janusz Palikot (2 proc.) i Adam Jarubas (1 proc.).

Według TNS frekwencja w wyborach wyniesie 56 proc.

Jarubas: TNS drukuje wyniki

Na sondaż emocjonalnie zareagował Adam Jarubas, kandydat PSL. Zarzucił TNS "drukowanie wyników".

Sondaż przeprowadzono w dniach 7-8 kwietnia 2015 roku na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1000 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat metodą wywiadów telefonicznych (CATI).

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: