Magdalena Ogórek. Z kapelusza Leszka Millera [SYLWETKA]

Historyk kościoła, modelka, działaczka partyjna. Niezwiązana z SLD, jednak od lat pracująca w biurach liderów Sojuszu. Jej kandydatury nie spodziewał się nikt, podobno również w samej partii.

Ogórek, choć współpracuje z SLD od kilkunastu lat, nie była spodziewaną kandydatką na urząd prezydencki. Jest mediewistką, specjalistką od historii Kościoła i nauczycielką akademicką.

Ma 36 lat i pochodzi ze Śląska. W 2002 r. skończyła historię na Uniwersytecie w Opolu. Na tej samej uczelni po siedmiu latach obroniła doktorat z rozprawą "Beginki i waldensi na Śląsku i Morawach do końca XIV wieku", który opublikowała w 2012 r. Latem 2003 r. odbyła praktykę w Kancelarii Prezydenta, później praktykowała również w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i była zatrudniona w MSWiA. Ostatnio pracowała jako konsultant w Narodowym Banku Polskim, gdzie zrealizowała kwerendę źródeł do dwóch filmów produkowanych na zamówienie NBP. W 2014 r. prowadziła programy "Świat" i "Atlas świata" w TVN Biznes i Świat.

Kolejny start w wyborach

Politycznie jest związana z SLD, ale nie należy do partii. Była członkinią sztabu wyborczego Grzegorza Napieralskiego w okresie kampanii prezydenckiej w 2010 r.

Swoich sił w wyborach powszechnych próbuje po raz drugi. W 2011 r. kandydowała w wyborach do Sejmu z list SLD w Rybniku, jednak bez powodzenia. Kandydaturę Ogórek na urząd prezydenta z ramienia SLD Leszek Miller ogłosił 9 stycznia, w dniu śmierci Józefa Oleksego.

Szczegółowa biografia >>>

Opis kandydatury >>>

Więcej o: