Marian Kowalski. Narodowiec od Sierakowskiej [SYLWETKA]

Trener sportowy, ochroniarz i narodowiec. Przywódca marszów został kandydatem na prezydenta Ruchu Narodowego po tym, jak upadły negocjacje w sprawie wspólnego kandydata RN i KNP. ?Prawie w każdej miejscowości jest taki Kowalski, który wygląda jak Marian Kowalski, myśli jak Marian Kowalski? - mówił o nim Rafał Ziemkiewicz.

Marian Kowalski urodził się 15 sierpnia 1964 r. w Lublinie. Uczęszczał do Liceum im. Stanisława Staszica, z którego został usunięty za związanie się z kręgami kontrkulturowymi. Wychowawczynią Kowalskiego była Izabela Sierakowska, późniejsza posłanka SLD.

Podjął pracę w sklepie rodziców. Po śmierci ojca zaczął prowadzić sklep samodzielnie. Miał wtedy 19 lat. Od 16 roku życia uprawia kulturystykę i trójbój siłowy. Z prowadzenia sklepu utrzymywał się do 2002 r. Przez ostatnie dziesięć lat pracował jako instruktor sportowy, trener personalny i ochroniarz w klubach nocnych.

Ruch Trzeciej Rzeczpospolitej

W 1992 r. dołączył do antykomunistycznego Ruchu Trzeciej Rzeczpospolitej i objął szefostwo regionu lubelskiego. W 1993 r. wstąpił do Unii Polityki Realnej, w której działał przez kilkanaście lat. W połowie lat 90. założył Komitet Obrony Kupców i Rzemieślników, który wywalczył obniżkę opłat miejskich dla małych firm. W latach 2004-2007 był ławnikiem sądu rejonowego w Lublinie.

Marsz Niepodległości i Marsz w obronie Trwam

Po 10 kwietnia 2010 r. współorganizował lubelskie obchody upamiętniające katastrofę smoleńską. W tym samym roku związał się z Obozem Narodowo-Radykalnym i został jego rzecznikiem prasowym. W 2012 r. prowadził wielotysięczny lubelski Marsz w obronie Telewizji Trwam, a także współorganizował Marsze Niepodległości.

Od stycznia 2013 r. współtworzył Radę Decyzyjną Ruchu Narodowego. W latach 2006 i 2014 kandydował na prezydenta Lublina. W maju 2014 r. wydał drukiem zbiór felietonów z lat 2005 - 2013 pod tytułem "Okiem narodowca".

Szczegółowa biografia >>> Opis kandydatury >>>

Więcej o: