Magda Gessler, Spidersweb.pl i "Matura to bzdura" zadają pytania kandydatom na prezydenta [TWÓJ GŁOS. PYTAJ!]

O co chciałaby zapytać przyszłego prezydenta Magda Gessler? Jakie kwestie polityczne najbardziej interesują twórców Spidersweb.pl i "Matura to bzdura"? Zobacz filmy partnerów naszej akcji Twój Głos, a potem zadaj swoje własne pytania.

Przemysław Pająk, twórca serwisu Spidersweb, pyta kandydatów na prezydenta m.in. o dodatkowe opłaty za smartfony i tablety, a także o zmiany w edukacji wczesnoszkolnej mające na celu nauczenie najmłodszych bezpiecznego korzystania z internetu. - Idę głosować w wyborach prezydenckich, bo to nie tylko mój obowiązek, ale też prawo - podkreśla.

Zobacz wideo

- Nie lubię statków bez kapitana, które dryfują, gdzie chcą. Czasami to fascynujące, ale czasem można się znaleźć w głębokich czterech literach - ostrzega Magda Gessler i namawia, by świadomie iść na wybory. Kwestie, o które chciałaby zapytać kandydatów, dotyczą służby zdrowia, przedsiębiorców oraz eksmisji z mieszkań.

Zobacz wideo

Pytania kandydatom na prezydenta zadał też Adam Drzewiecki, twórca programu "Matura to bzdura". - Idę głosować w wyborach prezydenckich, bo uważam, że to jest mój obywatelski obowiązek i ważne jest, aby głosować świadomie - mówi. Od starających się o urząd prezydenta chciałby usłyszeć opinie na temat edukacji - między innymi w kwestii niskiej pozycji polskich uczniów w rankingach PISA, ale też tabletów w salach lekcyjnych.

Zobacz wideo

Zadaj swoje pytanie!

To Twój głos. Pytaj! Ty też możesz w naszej akcji zadać kandydatom własne pytania. Jeśli tylko chcesz, nagraj krótki film z pytaniem do kandydatów i przekaż go nam. Wszystkiego dowiesz się na stronie gazeta.pl/twojglos

Wybierzemy najciekawsze, najważniejsze, najbardziej kreatywne pytania i zadamy je kandydatom. Ich odpowiedzi (także w formie filmowej) opublikujemy na naszej stronie, a także w serwisie wyborczym Google.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!