PiS wygrał o włos. PO odrobi straty do wyborów parlamentarnych [WASZYM ZDANIEM]

Zapytaliśmy czytelników Gazeta.pl, czy wygrana PiS to zapowiedź zwycięstwa w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych i prezydenckich. Do godziny 18.30 większość z was stwierdziła, że następne miesiące wystarczą, by PO odrobiła straty.

Wybory samorządowe już za nami. Według sondażu IPSOS zdecydowanie wygrał je PiS, jednak na oficjalne wyniki z Państwowej Komisji Wyborczej musimy jeszcze poczekać. Od wczoraj w PKW trwa bowiem informatyczny chaos.

Mimo to przewaga PiS nad PO w wynikach exit poll jest na tyle duża, że zwycięzca głosowania raczej już się nie zmieni. Właśnie dlatego zapytaliśmy czytelników Gazeta.pl, czy wygrana partii Jarosława Kaczyńskiego będzie stanowiła zapowiedź kolejnych sukcesów w nadchodzących wyborach parlamentarnych i prezydenckich. 36 proc. z was - 1521 osób - stwierdziło, że taki scenariusz nie jest prawdopodobny, a kilka miesięcy wystarczy, by PO odrobiła straty. Podobnego zdania było 18 proc. głosujących - 741 osób - które uznały, że Platforma przegrała o włos, a przyszłe zwycięstwo jest pewne.

1022 czytelników portalu Gazeta.pl - czyli 25 proc. wszystkich głosujących - uważa jednak, że PiS ma szansę na zwycięstwo w Sejmie, ale fotel prezydenta jest poza zasięgiem. Kolejne 19 proc. z was - 779 osób - we wczorajszej wygranej partii widzi też zapowiedź marszu po pełnię władzy.

Do godz. 18.30 w naszej sondzie udział wzięło w sumie 4133 osób, można jeszcze głosować.

Czy wygrana PiS to zapowiedź zwycięstwa kolejnych wyborach? GŁOSUJ >>>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: