Wyniki wyborów. "A jednak". Na Twitterze wszyscy komentują zaskakujące zwycięstwo PiS

"Uhuhu!". "Bum!", "Efekt Kopacz nie zadziałał" - dziennikarze i politycy na Twitterze ruszyli do komentowania wyników wyborów samorządowych. Zaskoczenie wygraną PiS najlepiej chyba podsumował Konrad Piasecki z RMF FM. "A jednak" - napisał po prostu.

PiS - 31,5 proc., PO - 27,3 proc., PSL 17 proc., SLD 8.8 proc. - tak wyglądają wstępne wyniki wyborów samorządowych do sejmików wojewódzkich. Jeśli ostateczne wyniki będą podobne, będzie to oznaczać pierwszy od 2005 r. sukces wyborczy Prawa i Sprawiedliwości. Dziennikarze i politycy natychmiast zaczęli to komentować na Twitterze. Wielu nie kryło zaskoczenia.

"Wygrana PiS to gigantyczny sukces, nierealny wręcz, biorąc pod uwagę końcówkę z madrycką trójcą" - napisał Jacek Nizinkiewicz z "Rzeczpospolitej". Później dodał, pół żartem, pół serio, że wybory samorządowe wygrał... Grzegorz Schetyna. Zasugerował w ten sposób, że w Platformie po przegranych wyborach może rozpocząć się na nowo walka o władzę.

"Skumulowane efekty Tuska/Kopacz/madrycki nie zagrodziły PiSowi drogi do zwycięstwa. Dla mnie - niespodzianka. I to spora" - skomentował wstępne wyniki Konrad Piasecki z RMF FM.

O zaskoczeniu najwięcej mówi wcześniejszy wpis tego dziennikarza: "A jednak".

PiS przebił szklany sufit. Hofman jednak narodu nie poruszył - napisała Agnieszka Rucińska z Informacyjnej Agencji Radiowej.

"Uhu hu" - nieco krócej zaskoczenie wyraził Michał Szułdrzyński z "Rzeczpospolitej'. "Defekt Kopacz" - dodał później.

Zwycięstwo PiS skomentowali też politycy, m.in. Wanda Nowicka i Magdalena Środa. "Efekt Kopacz nie zadziałał" - napisała Nowicka:

Ostrzej wypowiedziała się Środa: "Zobaczcie w mediach PiS! Sami faceci! To niewiarygodne! Jak tak seksistowska, mizogeniczna i niemoralna (Hofman) partia może wygrywac!!???" - pisała zdumiona.

"Donald Tusk wiedział kiedy ze sceny zejść niepokonanym" - podsumował przegraną PO Wojciech Rogacin z "Polski The Times".

Zobacz wideo

Emocje wzbudził słaby wynik Przemysława Wiplera z KNP w wyborach na prezydenta Warszawy. Niezbyt dyplomatycznie rezultat Wiplera skomentował Krzysztof Stanowski:

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: