To nie pierwsza awaria w okolicach Warszawy. Uszkodzona trakcja w Rembertowie

Awaria prądu na Dworcu Centralnym w Warszawie to nie pierwszy dziś problem PKP w okolicach Warszawy. Od 7 rano trwa awaria trakcji w Rembertowie. Pociągi jeżdża tam tylko jednym torem

Ciemności na Dworcu Centralnym to nie pierwsza dziś awaria PKP w okolicach stolicy. - Wcześniej na trasie Mińsk Maz - Warszawa była zerwana trakcja w Rembertowie - poinformowała Alert24 Agnieszka.. - Skutkowało to godzinnym opóźnieniem pociągów. Dodam, że jest to już drugi raz w tym miesiącu na tej trasie - mówi czytelniczka.

- Mój mąż jechał dziś do pracy 2,5 godziny. Zazwyczaj przejazd do Warszawy zajmuje mu godzinę - mówi inna czytelniczka, Zuza.

PKP PLK potwierdza, że awaria wystąpiła, i cały czas nie została usunięta. - Około godziny 7.15 doszło do awarii, która niestety nie została jeszcze usunięta. W Rembertowie wciąż działa tylko jeden tor - mówi Krzysztof Łańcucki, rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe. Jak wyjaśnia, to skomplikowana usterka, tuż nad rozjazdem. - Krzyżują się tam zarówno tory, jak i przewody trakcyjne - tłumaczy rzecznik. Pociągi przejeżdżające przez Rembertów muszą się liczyć z około godzinnym opóźnieniem.

Ciemność na Centralnym. Wielka awaria. Stanęły pociągi, ewakuacja

Miliony bez prądu. Miasta w ciemności. Największe blackouty w historii >>

Więcej o: