Chełm: Wybuch wstrząsnął miastem. Pożar w lakierni

Po wybuchu doszło do pożaru w lakierni w chełmskich zakładach meblarskich. Całe wnętrze budynku spłonęło, naruszona została jego konstrukcja. Poszkodowany został przechodzący obok lakierni przechodzień. Został pokaleczony szkłem.

- Coś wybuchło w Chełmie - poinformowała nas czytelniczka Dorota. Do eksplozji doszło tuż przed godziną 11, a jej odgłos słychać było niemal w całym Chełmie. Wybuch wywołał pożar.

- Akcja gaśnicza skończyła się tuż przed 14 - poinformował Tomasz Ważny z chełmskiej straży pożarnej. Jak mówił, po wybuchu zapaliły się nagromadzone w hali farby i lakiery. - Całe wnętrze lakierni spłonęło. Została naruszona konstrukcja budynku - wyjaśnił rzecznik chełmskiej straży pożarnej. Jak dodał, na miejscu obecnie pracują inspektorzy nadzoru budowlanego. - Tuż przy lakierni stoi wysoki komin. Inspektorzy sprawdzają, czy on też nie został uszkodzony w trakcie wybuchu.

Przechodzień pokaleczony szkłem

Jak informuje strażak, jedna osoba została ranna. - Był to przychodzień, który został pokaleczony szkłem z wybitych przez eksplozję okien - wyjaśnia Ważny. Jak dodaje, mężczyzna odniósł tylko lekkie obrażenia.

Masz zdjęcia? Wyślij je na Alert24

Więcej o: