Okęcie: antyterroryści wyprowadzili kobietę z dzieckiem

- Z samolotu z Warszawy do Londynu antyterroryści wyprowadzili kobietę, która wszczęła awanturę na pokładzie i jej córkę - napisał na Alert24.pl MC.

- Potwierdzam zdarzenie. Samolot linii Wizz Air z Warszawy do Londynu Luton miał odlecieć z Okęcia o godz. 17.40, ale ze względu na awanturę na pokładzie, odleciał dopiero o 18.30. Interweniowali antyterroryści, którzy musieli wyprowadzić pasażerkę - mówi Przemysław Przybylski, rzecznik prasowy lotniska Chopina w Warszawie.

Kobieta była agresywna, nie chciała zająć miejsca

Kobieta, obywatelka Polski, zachowywała się agresywnie w stosunku do pasażerów oraz nie wykonywała poleceń załogi - odmówiła zajęcia wyznaczonego miejsca w samolocie, a następnie opuszczenia pokładu - poinformowała nas Joanna Rokicka z nadwiślańskiej straży granicznej. Funkcjonariusze grupy interwencji specjalnych Straży Granicznej wyprowadzili kobietę z samolotu, gdzie została przesłuchana jako sprawca wykroczenia i zwolniona do domu.

- Zainterweniowaliśmy na prośbę załogi samolotu. Wobec dziewczynki nie zostały podjęte żadne środki przymusu. Awanturowała się tylko matka - stwierdziła rzecznik straży. Kobieta była trzeźwa.

Więcej o: