PKP wprowadzi nowy rozkład jazdy na wakacje. Z Warszawy do Gdańska ponad 10 godzin

Rozkład jazdy PKP od 1 czerwca znów się zmieni. Wróci stara kategoria pociągów - ekspresy. Podróż na niektórych trasach zostanie znacząco wydłużona. Z Warszawy do Gdańska pojedziemy godzinę dłużej. W wypadku niektórych pociągów podróż na tej trasie będzie trwała ponad 10 godzin.

- Podobno ma być tylko jeden pociąg Intercity z Warszawy do Trójmiasta w wakacje. Czy możecie to sprawdzić? - pyta czytelnik Alert24 Krzysztof. Według informacji podanych przez TVN24, zmienią się zarówno godziny połączeń Intercity, TLK, jak i kolei regionalnych. To już druga zmiana rozkładu jazdy w tym roku. Ostatnio zmiany kolej wprowadziła w marcu.

W trakcie czerwcowych zmian zmniejszona znacznie zostanie liczba pociągów Intercity - będzie ich tylko 22. Z Warszawy do Gdańska rzeczywiście jeździć będzie tylko jeden taki pociąg.

Wiele z połączeń obsługiwanych teraz przez Intercity zostanie prawdopodobnie przesuniętych do niższej kategorii - ekspresów.Takich pociągów wyjedzie 46. Najwięcej pojawi się pociągów TLK - 250.

Będą miejscówki w TLK - mniejszy tłok?

Jak się dowiedzieliśmy, w związku ze zmianami rozkładu PKP wprowadza też kilka zmian organizacyjnych. Największa zmiana ma dotyczyć pasażerów TLK. Na te pociągi wprowadzone zostaną obowiązkowe miejscówki.

Ma to nie dopuścić do sytuacji podobnych do tych, które miały miejsce pod koniec zeszłego roku , kiedy w zasadzie codziennie pisaliśmy o kłopotach pasażerów spółki . Zmiany dotyczą także Intercity. W 22 pozostałych pociągach w pierwszej klasie zapewniono bezprzewodowy dostęp do internetu.

Warszawa - Łódź i Warszawa - Trójmiasto wolniej

Dłużej będzie trwać podróż między Warszawa i Trójmiastem, a także między stolicą a Łodzią. W wypadku pierwszej trasy droga będzie trwała ok. godziny dłużej. Między Łodzią a Warszawą pasażerowie jechać mają dłużej o kilkanaście minut.

Rekordowy jest pociąg TLK, który z Warszawy do Gdańska jedzie 10 godzin i 44 minuty. Ten pociąg, jadący przez Białystok w tej chwili też jeździ bardzo długo - około 9 godzin, jednak teraz podróż nim zajmie prawie pół doby.

Rzecznik Intercity nie chce udzielić nam bardziej szczegółowych danych o zmianach. Na jutro PKP Intercity i Przewozy Regionalne ogłosiły konferencję prasową, na której mają podać więcej informacji o nowym rozkładzie.

Nie tylko Narodowy! Cała Polska buduje stadiony: Gdynia, Tychy, Puławy... [ZDJĘCIA] >>

Więcej o: