Duży pożar na Śląsku. 30 jednostek straży, wielkie kłęby dymu

Potężny pożar w zakładach Gumitex na Śląsku. Płonie 150 tysięcy metrów sześciennych opon. Z ogniem walczy kilkadziesiąt jednostek straży pożarnej. Do ugaszenia ognia potrzebny będzie jednak specjalistyczny sprzęt. O pożarze napisał do nas użytkownik Alert24.

- Pożar Gumitexu w Toszku przy ulicy Dworcowej 2, ogromne kłęby dymu unoszące się z wiatrem w strone Ciochowic i Byciny - napisał na Alert24 internauta podpisujący się "Sikor". Jego informacje potwierdziło nam Centrum Ratownictwa w Gliwicach (Toszek leży w powiecie gliwickim). Oficer dyżurny powiedział nam, że na miejsce pożaru pojechało około 30 jednostek straży pożarnej.

W zakładach Gumitex płonie sterta opon samochodowych, które miały być poddane utylizacji. Ogień objął hałdę o wymiarach 150 x 100 x 10 metrów. Na razie nie wiadomo ile potrwa akcja strażaków. Do ugaszenia ognia potrzebna będzie najprawdopodobniej specjalna spycharko-koparka, która jeszcze nie pojawiła się na miejscu pożaru. Centrum Ratownictwa nie ma informacji, by ktoś ucierpiał. Gęsty dym, który wydobywa się z płonącej hałdy nie stanowi większego niebezpieczeństwa - mówi nam oficer Centrum. W pobliżu zakładów nie ma wielu budynków.

W maju śnieg zasypał Dolny Śląsk [WASZE ZDJĘCIA]

Więcej o: