Wpadka Facebooka: usuwa profile Kate Middleton - prawdziwe

Facebook usuwa konta Kate Middleton - ale nie są to fałszywe konta przyszłej żony brytyjskiego księcia Williama, tylko osób, które noszą to samo imię i nazwisko. Ofiarami nadgorliwych pracowników portalu społecznościowego padły przynajmniej cztery osoby nazywające się tak samo, jak przyszła członkini brytyjskiej rodziny królewskiej.

Kate Middleton, pracująca w sklepie z rowerami w Bostonie straciła swoje konto na portalu społecznościowym facebook po tym, jak administratorzy serwisu uznali, że jest fałszywe. - Facebook zawiesił moje konto. Wygląda na to, że nie jestem prawdziwa - stwierdziła w rozmowie z reporterami agencji AP.

Inna Kate Middleton, brytyjka z miejscowości Wellingborough odzyskała swoje konto dopiero po interwencji tabloida " The Sun ". Jak mówiła, wcale nie chciała podawać się za przyszłą żonę księcia. - Używam własnych zdjęć, wcale nie jestem do niej podobna, po prostu mam takie samo imię i nazwisko - wyjaśniała. Przedstawiciele portalu społecznościowego stwierdzili, że popełnili błąd. - Sprawdzamy codziennie tysiące profili i opublikowanych na nich treści, zdarzają się nam pomyłki - powiedział gazecie przedstawiciel portalu.

Amerykańska imienniczka przyszłej małżonki brytyjskiego księcia także po kilku dniach odzyskała swoje konto. Jak donosi agencja AP, facebook zawiesił konta przynajmniej czterem kobietom, które nosiły takie samo imię i nazwisko.

Więcej o: