20 tys. butelek kradzionego piwa na gdyńskim parkingu [ZDJĘCIA]

Miało trafić na Ukrainę, a znalazło się na parkingu w Gdyni. Ponad 20 tysięcy butelek piwa ?Heineken? prawdopodobnie pochodzących z kradzieży o szacunkowej wartości przeszło 64 tysięcy złotych ujawniły wczoraj, w naczepie TIRa straż graniczna i pomorska służba celna.

Straż graniczna, na podstawie otrzymanych wcześniej informacji podejrzewała, że w stojącej na strzeżonym parkingu ciężarówce znajduje się coś podejrzanego. - W czasie interwencji właścicielka naczepy, 49-letnia mieszkanka Gdyni, upierała się, że w środku nic nie ma, jednak strażnicy graniczni nie dali wiary jej zapewnieniom. Po otwarciu drzwi okazało się, że na paletach ustawione są kartony z butelkami "Heinekena" o pojemności 0,33 litra - mówi Andrzej Juźwiak, rzecznik prasowy morskiego oddziału straży granicznej. Gdynianka nie potrafiła wytłumaczyć, skąd się wzięło piwo w jej naczepie i nie miała żadnych dokumentów potwierdzających legalność pochodzenia chmielowego trunku.

Miejsce pochodzenia piwa i okoliczności prawdopodobnej kradzieży zbadają pomorscy celnicy, którzy prowadzą dalsze postępowanie w tej sprawie.

Więcej o: