FBI po 60 latach ujawnia notatkę o Roswell. Informator "potwierdza": spadło UFO

FBI odtajniło właśnie notatkę agenta sprzed 61 lat. Notatka przedstawia relację informatora z amerykańskich sił powietrznych, który donosi: podczas "wypadku UFO" w Roswell w stanie Nowy Meksyk rozbiły się trzy niezidentyfikowane obiekty latające, w których były ciała kosmitów. Notatka ma datę trzy lata późniejszą niż informacje o "katastrofie" w Roswell w 1947 r.

Informacja pojawiła się na nowej, otwartej 1 kwietnia stronie FBI " The Vault ", zawierającej ponad 2000 dokumentów agencji, które zeskanowane zostały z wersji papierowej. Nie jest żartem primaaprilisowym. Nie zniknęła po 1 kwietnia ze strony.

Notka służbowa agenta specjalnego Guya Hottela z biura agencji w Waszyngtonie datowana na 22 marca 1950 r., trzy lata po rzekomej katastrofie UFO w Roswell. Hottel donosi: śledczy amerykańskich sił powietrznych powiedział, że w Roswell znaleziono trzy pojazdy latające o kolistym kształcie. Według informatora, w środku miały znajdować się trzy niewielkie, humanoidalne istoty ubrane w "metaliczny, bardzo delikatny materiał". Agent, który otrzymał te informacje, nie przeprowadził dalszych działań mających na celu zweryfikowanie informacji.

Pomimo małej wiarygodności informacja znalazła się na nowej stronie agencji. Pojawienie się jej na stronie FBI wywołało burzę w internecie. Opublikowały ją portale zajmujące się UFO, pojawiła się także na portalach społecznościowych. Jak twierdzi dziennik " Daily Mail " pojawienie się notki na stronach rządowej agencji może spowodować "aktywację miłośników teorii spiskowych", którzy twierdzą, że doszło do katastrofy UFO w Roswell i ukrycia tego faktu przez rząd USA.

Najbardziej znana "katastrofa UFO"

Wydarzenie w Roswell w stanie Nowy Meksyk jest najbardziej znanym wypadkiem, w czasie którego miało dojść do katastrofy statku należącego do istot pozaziemskich. Po tym, jak armia USA poinformowała prasę, że w miasteczku odnaleziono latający dysk, w tabloidach i lokalnych gazetach pojawiły się spekulacje o wypadku statku kosmicznego. Wojsko szybko sprostowało te doniesienia, mówiąc, że była to część eksperymentalnego balonu meteorologicznego. Nie wszyscy w to uwierzyli - rozpowszechniono teorię, jakoby fragmenty statku kosmicznego i ciała kosmitów zostały ukryte przez amerykański rząd.

Na kosmitach miały być przeprowadzane sekcje zwłok, a rzekome zdjęcia z nich pojawiały się w tabloidach, filmach i na stronach internetowych. Wydarzenie w Roswell i tajna baza wojskowa "Area 51" do której miały trafić fragmenty pojazdów, stały się częścią kultury popularnej, pojawiając się m.in. w serialu "Z archiwum X".

FBI opublikowało na stronie także oficjalne informacje otrzymane od dowództwa wojsk lotniczych w 1947 roku, tuż po rzekomym wypadku UFO .

Na stronie - poza informacjami o UFO - PBI opublikowało też informacje m.in. o działaniach podjętych przez agencję w czasie akcji przeciw mafii w latach 20, po ataku na World Trade Center czy medialnych sprawach dotyczących gwiazd muzyki czy filmu (np. Jimiego Henrixa).

Więcej o: