Dolnośląskie: 10 kwietnia o 8.41 zawyją syreny. To test systemu alarmowego

10 kwietnia o 8.41 zawyją syreny w województwie dolnośląskim. Na podstawie zalecenia wojewody, który na tę godzinę ogłosił... test systemu alarmowego.

- Na stronach Urzędu Miasta Kłodzka pojawił się dość zastanawiający komunikat. "W dniu 10 kwietnia 2011 r. o godzinie 8.41 zostanie przeprowadzony trening systemu wczesnego ostrzegania i alarmowania (alarm powietrzny przy wykorzystaniu akustycznego systemu alarmowego) na obszarze miasta Kłodzka." - napisał nam czytelnik Alert24. Według niego zastanawiająca jest data i godzina tego wydarzenia.

Informacja o testach systemów o 8.41 10 kwietnia pojawiła się także w innych miastach województwa dolnośląskiego. Jak się okazuje test alarmów zostanie przeprowadzony na podstawie zalecenia wojewody.

- Jak się pan domyśla, ta data nie jest przypadkowa - powiedział Bartosz Wiśniewski z biura prasowego wojewody dolnośląskiego. - Chcemy uczcić rocznicę katastrofy i pamięć ofiar, natomiast jest to jedyna dostępna procedura, żeby można było włączyć syreny - dodał.

Pracownik biura prasowego wojewody stwierdził też, że podobne "testy" odbędą się także w innych województwach.

Rocznica katastrofy smoleńskiej. Jak wyglądała żałoba? [WASZE ZDJĘCIA]>>

Więcej o: