Awaria w Play. Problemy z smsami i internetem w całym kraju

Od południa rozpoczęły się problemy z dostępem do internetu w sieci Play. Nie można było także wysyłać smsów. Jak informowała infolinia, awaria objęła całą Polskę. Według rzecznika sieci awarię usunięto po godz. 14.

Pierwsze wiadomości o awarii dostaliśmy od czytelników ok. 12.30 - Sieć Play ma problemy. Brak możliwości transmisji danych, wysyłania smsów, problem występuje od ok. 12 - pisał "Moldova" z Warszawy.

Po tym jak dostaliśmy kolejne informacje od warszawiaków mających problemy z internetem i smsami postanowiliśmy skonsultować informacje z biurem prasowym Play. - Ja o awarii nic nie wiem. Jeśli to tylko w Warszawie, to może być choćby kwestia problemów z jednym masztem, na pewno sprawdzę informacje - powiedział nam Marcin Gruszka z Play.

Od tego momentu jednak zaczęły docierać do nas informacje z całego kraju. - W sieci Play na terenie całego kraju z powodu awarii systemu komputerowego nie można wysyłać sms oraz logować się na konta użytkowników w sieci internet - napisał "Joker".

- Od godziny 10 nie można wysylać sms'ów - sprawdzone na kilku telefonach. Nie dziala serwis Play24 slużący do obslugi konta - pisze Jan Todorski.

- W Play nie można wysyłać smsów, póki co można jeszcze dzwonić - pisał "Qwertty12" z Opola. Otrzymaliśmy także informacje z Wrocławia i Rzeszowa.

Informacje potwierdziła pracownica infolinii Play - Mamy awarię na terenie całego kraju. Przypuszczalnie naprawiona zostanie do 15 - poinformowała.

Biuro prasowe Play odezwało się do nas po 14.15. - Rzeczywiście, była ogólnopolska awaria. Według naszych informacji powinna już być usunięta. Przepraszamy bardzo naszych klientów - powiedział Marcin Gruszka, rzecznik Play.

Więcej o: