Wpadka w konkursie Hyundaia. Hasło, które wygrało, to plagiat

Dziś pojawiły się w internecie wyniki konkursu na hasło promocyjne firmy Hyundai. Niestety, okazało się, że hasło wybrane przez firmę... wygrało już wcześniej w konkursie na hasło promocyjne samochodu innej marki. Firma w opublikowanym w internecie oświadczeniu informuje, że decyzję co w tej sprawie zrobić podejmie w przyszłym tygodniu.

- Dziś ogłoszono wyniki konkursu Hyundai Motor Polska. Można w nim było wygrać samochód Hyundai Genesis Coupe. Wygrało hasło: 'Będziesz szukać najdłuższej drogi do celu'. Hasło świetne, nie powiem... ale jakieś 5 lat temu - poinformował nas czytelnik Alert24 Wojciech i podesłał link do wyników konkursu Citroena z 2005 roku. Zwyciężyło tam dokładnie to samo hasło.

- Hyundai powiadomił już zwycięzcę o wygranej. Ciekawe, co teraz zrobią. Może zadzwonią do niego i powiedzą 'Prima Aprilis'? - zastanawia się nasz czytelnik.

Na oświadczenie firmy nie trzeba było długo czekać. Niecałe dwie godziny po tym, jak plagiat został odkryty przez internautów, na stronie Hyundaia na Facebooku pojawiło się oświadczenie firmy. "W związku z zaistniałą sytuacją Komisja musi się zebrać i ustalić co robimy dalej. Prosimy Was o cierpliwość. W przyszłym tygodniu ogłosimy co Komisja zdecydowała. Sytuacja nie jest komfortowa w tej chwili dla nikogo, ani dla ogłoszonego Zwycięzcy, ani dla osób, które wchodzą w skład Komisji" czytamy.