Nowy rozkład PKP. Pociąg nie wyjechał wczoraj, bo trzeba było dopiąć wagony na dziś

Dziś wprowadzony zostaje nowy rozkład jazdy pociągów. Jednak, jak informują czytelnicy niektóre pociągi nie wyjechały na trasę już wczoraj - tak jak IC Słowacki z Poznania do Wrocławia. Nie wyjechał wczoraj, bo - jak tłumaczy biuro prasowe PKP, od dziś już jego wagony były dziś potrzebne w innym pociągu, a od dziś nie kursuje.

- Wczoraj z Poznania o 15.39 miał odjechać EIC do Wrocławia. Nie odjechał, bo w ramach marcowej korekty rozkładu jazdy Intercity pociąg ten przestał kursować już 28 lutego - napisał do nas na Alert24 "YKW". -Oczywiście, na stronie www Intercity brak jakiekolwiek wzmianki na ten temat - informuje.

Jak pisze nasz czytelnik, pracownicy kas i informacji Intercity na poznańskim dworcu głównym byli równie mocno jak on zaskoczeni faktem, że pociąg ten został odwołany już wczoraj. - Niestety musiałem jechać późniejszym, mniej komfortowym i wolniejszym TLK - mówi "YKW", któremu "zniknął" pociąg.

Nic dziwnego nie widzi w tym Beata Czemerajda z biura prasowego PKP Intercity. - O wyłączeniu tego pociągu już dziś zadecydowały względy eksploatacyjne. Wszystkie nasze składy zestawiane są według wstępnie przyjętych formuł i założeń. Tzn. 1 marca, skład pociągu Słowacki będzie kursował już w innym pociągu a wymagało to przesunięcia wagonów z obiegu pociągu Słowacki - informuje pracownica biura prasowego. Czyli pociąg nie wyjechał wczoraj, bo dziś zmienia się rozkład.

To co według pracownicy biura prasowego budzi zastrzeżenia to fakt, że pracownicy informacji nie wiedzieli o wcześniejszym wycofaniu pociągu. - Do przełożonego naszych pracowników w Poznaniu zostało wystosowane polecenie przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego w tej sprawie - informuje Czeremajda.

Już po powstaniu tego artykułu dowiedzieliśmy się, że możliwe, że nie był to jedyny pociąg, który nie wyjechał wczoraj z powodu dzisiejszej zmiany rozkładu. - W związku ze zmianą rozkładu 1 marca, w poniedziałek 28 lutego nie wyjechał również pociąg z Warszawy Wschodniej do Bydgoszczy - napisała na Alert24 Kasia. Czekamy na potwierdzenie od PKP Intercity.

Od dziś PKP wprowadza nowy rozkład . Z tras ma zniknąć ponad 100 pociągów, a czas przejazdu ma być dłuższy. Kolej zapowiadała jednak, że w związku ze zmianami nie będzie już tłoku. Mają być dołożone nowe wagony.

Nowy rozkład PKP: Mniej połączeń i wydłużony czas podróży

Masz problemy z nowym rozkładem? Chaos na kolei? Poinformuj Alert24

Alert24: Specjalny dział o kłopotach pasażerów PKP: fot. Alert24