Libia: Pracownicy Polimex-Mostostal szykują się do ewakuacji

Ok. 30 pracowników firmy budowlanej Polimex-Mostostal, którzy pracowali przy budowie portu w libijskim mieście Gasr-el Garabulli szykuje się do ewakuacji z ogarniętej zamieszkami Libii. W kraju doszło do ataków na obcokrajowców, a ewakuowali się już pracownicy m.in. BP i brytyjskiej ambasady.

- Polskie firmy rozpoczynają ewakuację z Libii, pracownicy Polimexu pakują się i czekają na potwierdzenie biletów - tej treści informację otrzymaliśmy na Alert24.

Informacje potwierdza Paweł Szymaniak, rzecznik spółki Polimex - Mostostal. - Ok. 27 pracowników spółki szykuje się do powrotu do kraju. Polimex realizuje w Gasr-el Garabulli budowę portu rybackiego - mówi Szymaniak. Jak tłumaczy, prace miały się zakończyć w połowie roku, jednak w związku z obecną sytuacją i w porozumieniu z polskim konsulatem w Libii podjęto decyzję o ewakuacji. - Wylot pracowników firmy nastąpi prawdopodobnie pojutrze - dodaje rzecznik.

Demonstracje w Libii rozpoczęły się w zeszłym tygodniu. Były od początku krwawo tłumione przez siły rządowe. W Libii jest niebezpiecznie dla obcokrajowców . W Trypolisie setki uzbrojonych Libijczyków zaatakowały w plac kierowanej przez Południowych Koreańczyków budowy. Co najmniej 18 cudzoziemców zostało rannych - poinformowało południowokoreańskie MSZ. Decyzje o ewakuacji podjęli już pracownicy BP. Kraj opuszcza także personel brytyjskiej ambasady.

Więcej o: