Ruch Poparcia Palikota współorganizuje paradę równości

Założone przez byłego posła PO stowarzyszenie zostało jednym ze współorganizatorów tegorocznej Parady Równości w Warszawie. Jednym z postulatów RPP jest legalizacja związków partnerskich: hetero- i homoseksualnych.

- Czy Palikot zatańczy na platformie w czasie parady? - pyta Daniel, który poinformował nas o uczestnictwie Ruchu Poparcia Palikota w paradzie. Na stronie Parady Równości rzeczywiście pojawiła się informacja o współorganizacji parady przez RPP.

- Janusz Palikot sam zaproponował uczestnictwo w paradzie - informuje Paweł Jasiński, wiceprzewodniczący krajowej rady zarejestrowanego 18 października zeszłego roku stowarzyszenia. Jak dodaje, jednym z postulatów RPP są homo i heteroseksualne związki partnerskie, więc decyzja o organizacji parady jest logicznym rozwinięciem tych postulatów. - Kto wie? - odpowiada na pytanie o uczestnictwo Janusza Palikota w paradzie.

Parada równości została po raz pierwszy zorganizowana w 2001 roku, i była pierwszą w Polsce uliczną paradą propagującą idee równouprawnienia i tolerancji nie tylko dla środowisk homoseksualnych. W zeszłym roku zamiast niej odbyła się europejska parada środowisk gejowskich "Europride".

Więcej o: