Śnieg padał w nocy. Drogi przejezdne, ale i tak trzeba uważać

Wszystkie drogi krajowe są przejezdne - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Po opadach śniegu na niektórych drogach jest ślisko i zalega na nich błoto pośniegowe. Kierowcy powinni być szczególnie ostrożni w północnej Polsce w okolicach Kołobrzegu, Stargardu Gdańskiego, w województwie warmińsko-mazurskim w pobliżu Ełku i Mikołajek i na południu województwa podlaskiego.

Wiesz więcej? Poinformuj Alert24

W Wielkopolsce ślisko może być na drogach w okolicy Poznania i Gniezna, na Podkarpaciu - w pobliżu Rzeszowa i Przemyśla i Sanoka. Drogowcy zapowiadają utrudnienia także w południowo - zachodniej części dolnego Śląska i południu oraz północnym wschodzie Małopolski.

Kierowcy mogą też napotkać na drogach utrudnienia spowodowane podtopieniami z roztopów śniegu oraz opadami deszczu. Mogą się ich spodziewać na Dolnym Śląsku, gdzie zamknięta jest DK nr 5. Objazd starym odcinkiem przez miejscowość Korzeńsko.

Na drogach krajowych pracują 523 solarki i pługi. Drogowcy ostrzegają, że powierzchnie dróg przebiegających przez tereny leśne i górzyste, na mostach, wiaduktach, a także w rejonach zbiorników wodnych mogą być okresowo śliskie. Apelują do kierowców zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drogach. W najbliższych godzinach w Polsce będzie zachmurzone duże z przejaśnieniami. Miejscami, zwłaszcza na zachodzie i w południowo-wschodniej części kraju opady śniegu. Temperatura maksymalna od -7°C, -5°C na północnym wschodzie i na Podhalu do -1°C, 1°C na zachodzie i nad morzem. Wiatr będzie słaby, nad morzem do umiarkowanego z kierunków północnych, od zachodu skręcający na zachodnie.