Awaria Ery w Warszawie, Radomiu, Łodzi, Trójmieście - nie można było dzwonić

Od ok. 9 problemy z wykonywaniem połączeń mieli klienci sieci Era w Warszawie i Trójmieście, a także, według Biura Obsługi Klienta Ery Radomiu i Łodzi. Dostawaliśmy także podobne informacje z Poznania. Według biura prasowego Ery, o godz. 10.20 wszystko wróciło do normy.

Problemy klientów zaczęły się ok. godz. 9. Nie działały połączenia wychodzące klientów telefonów na kartę. Klienci abonamentowi także odnotowywali problemy.

- Od paru godzin występują problemy z siecią Era w Warszawie. Nie można się nigdzie dodzwonić. Wszyscy w rodzinie mamy telefony w tej sieci i żaden telefon nie działa. po wielokrotnych próbach dodzwonienia się do biura obsługi, dowiedzieliśmy się, że jest awaria i na razie nie wiedzą co dalej - pisała "ainuisa"

- W Trójmieście nie działają telefony Ery. Nie można wykonywać połączeń, mimo że aparat pokazuje, że jest zasięg - donosił inny Alertowicz.

- Nie działa mi TakTak w Poznaniu. Nie mogę się połączyć z nikim Biuro Obsługi Klienta nie odbiera telefonów - pisze Rafał.

Według Alertowiczów telefony nie działały w południowej części stolicy i centrum miasta.

Biuro Prasowe Ery nie dostało informacji o podobnej awarii, za to o problemach wiedziała już infolinia Ery. - Mamy problemy w Warszawie, Łodzi, Radomiu i Trójmieście - mówi pracownik infolinii. Nie wiadomo jeszcze, co jest przyczyną awarii i jak długo potrwa.

Awaria trwała ok. godziny. O 10.20 otrzymaliśmy maila z biura prasowego Ery, w którym poinformowano nas, że wszystko powinno działać bez zarzutu - W dniu dzisiejszym w niektórych rejonach woj. mazowieckiego, około godz. 9.00 mogły jednostkowo wystąpić chwilowe utrudnienia w nawiązywaniu połączeń - pisze biuro prasowe PTC.