Duży pożar na terenie stadniny koni w Zabrzu-Rokitnicy [ZDJĘCIA]

Na Alert24 dostaliśmy informację o pożarze stadniny koni w Zabrzu-Rokitnicy. Na szczęście okazało się, że palił się tylko jeden z obiektów, najprawdopodobniej ten, w którym przechowywane jest pożywienie dla koni. Nikt nie ucierpiał, ale straty materialne są prawdopodobnie bardzo duże.

Wiesz więcej? Masz zdjęcia lub wideo? Alert24 czeka na sygnał

Do pożaru doszło spotkania plenerowego w stadninie. Ewakuowano ok. 80 osób i ok. 40 koni.

- Płonie budynek na terenie stadniny, dwa poboczne wydają się nie zajęte ogniem. Przynajmniej tak to wygląda z miejsca w którym się znajduję - przekazywał nam czytelnik taquito, który był świadkiem zdarzenia. - Pożar trwa od przynajmniej godziny, na początku słychać było trzask palącego się drewna, wciąż widać płomienie. Nie wiem, czy konie zostały w porę wyprowadzone, na miejscu zdarzenia jest już kilkanaście jednostek straży pożarnej. Zablokowana jest droga prowadząca do stadniny - relacjonował.

- Około 40 koni zostało wyprowadzonych z budynku stadniny, są bezpieczne - potwierdził w rozmowie z Gazeta.pl asp. Piotr Chamielec z zabrzańskiej straży. Według niego spłonęła stodoła, w której przechowywane jest pożywienie dla zwierząt. Trwa zabezpieczanie innych budynków.

Stodoła spłonęła doszczętnie

Ogień pojawił się w stodole, która była połączona ze stajnią i przylegającym do niej zapleczem biurowym. Budynki były wzniesione na planie litery L. 800-metrowa stodoła spłonęła doszczętnie. 60 strażaków przez ponad godzinę walczyło z ogniem, by uratować stajnię oraz dom sąsiadów. Ewakuowano uczestników spotkania, osoby przebywające w sąsiednim domu, wyprowadzono też na zewnątrz konie.

- W końcu sytuacja została opanowana, ale strażacy prawdopodobnie będą jeszcze pracować na miejscu do rana - powiedział Wojtasik. Przyczyny pożaru wyjaśni policyjne dochodzenie. Nieznana jest też na razie wielkość strat, wiadomo jednak, że będą spore.