Kupowałeś przez Orbis bilety i nie honorują ich? Nie dostaniesz zwrotu

Po wczorajszym bankructwie biura podróży Orbis Travel dostajemy wciąż informacje od jego klientów. Orbis, poza wycieczkami Orbis Travel zajmował się także wynajmem hoteli i pośredniczył w zakupie biletów. Jednak klienci, których bilety nie zostały honorowane po bankructwie biura, najprawdopodobniej nie otrzymają pieniędzy,

Po tym, jak ogłosiło upadłość biuro podróży "Orbis Travel", docierają kolejne informacje o turystach, którzy pozostają poza granicami kraju, lub właśnie wrócili . Jednak Orbis Travel zajmowało się także rezerwacjami lotów, promów, pokoi hotelowych i organizacją wynajmu samochodów.

- Wykupiłam w biurze Orbisu w Olsztynie bilet na prom do Szwecji. Dowiedziałam się dziś, że nie odpłynę, bo biuro nie przelało gotówki - pisała ranem czytelniczka Alert24.

Jak czytamy na stronie Orbis Travel "W sytuacji dokonanej rezerwacji bez wystawienia i opłacenia biletu, prosimy o kontakt z biurem linii lotniczej lub przewoźnika, bezpośrednio dokonujących usługi przewozu, w celu ustalenia sposobu i możliwości wykorzystania przedmiotowej rezerwacji. W przypadku dokonanych przez PBP Orbis Sp. z o.o. rezerwacji hotelowych, mogą one nie być honorowane przez hotele. Podobna sytuacja może mieć miejsce dla rezerwacji samochodów. W celu potwierdzenia statusu aktywnych rezerwacji hotelowych i samochodowych sugerujemy bezpośredni kontakt z hotelem lub wypożyczalnią samochodów"

- Nie będziemy dokonywać zwrotu pieniędzy w wypadku, gdy klient Orbisu nie dostanie się na prom lub do samolotu - mówi Sylwia Mikiel z Signal - Iduna, firmy ubezpieczającej biuro podróży. Jak mówi, polisa biura pokrywała tylko imprezy turystyczne. Poza tym Orbis Travel kiedy sprzedawał bilety był tylko pośrednikiem. Podobne ubezpieczenia mają także inne biura. Ich zakres wynika z zapisów ustawy o usługach turystycznych.

Na szczęście w wypadku naszej czytelniczki wszystko skończyło się dobrze. - Dziś przeproszono nas za kłopoty, a wszyscy klienci Orbisu, którzy opłacili do 28 września rejs, płyną. Dzwoniono z Warszawy z Orbisu z potwierdzeniem - pisze Alertowiczka. Jednak czy tak będzie wyglądać sytuacja przy upadku innych biur podróży?

Rezerwowałeś bilet albo pokój z Orbisem? Napisz na Alert24