Tragiczne zderzenie trzech TIRów. Zginął kierowca

Trzy potężne ciężarówki zderzyły się na drodze krajowej nr 92 przed Miedzichowem w powiecie nowotomyskim. Zginął 35-letni kierowca jednego z tirów. Do późnego trwały utrudnienia na drodze. Prokuratura wyjaśnia przyczyny wypadku.

Dochodziła 6.00 rano. 35-letni kierowca ciężarówki MAN minął już dawno przejście graniczne w Świecku i jechał w kierunku Nowego Tomyśla. Nagle jadące z przeciwka ciężarowe Volvo zjechało na jego pas ruchu. Ciężarówki zderzyły się czołowo. Po chwili Volvo uderzyło w kolejną ciężarówkę. Tego jednak pochodzący ze Starachowic kierowca MANa już nie widział. Zginął na miejscu. Uszkodzone TIRy zatarasowały drogę pod Miedzichowem.

- Około godziny 7.00 rano przejeżdżaliśmy obok miejsca wypadku. Droga była zablokowana w obu kierunkach - relacjonuje nam świadek wypadku, pan Andrzej. - Samochody stały w czterokilometrowych korkach w obie strony - dodaje.

Kierujący Volvo obywatel Litwy i trzeci kierowca, który uczestniczył w wypadku, trafili do szpitala. Po opatrzeniu obrażeń zostali zwolnieni. Policja w Nowym Tomyślu we współpracy z prokuraturą wyjaśnia przyczyny wypadku - informuje Romuald Piecuch z KPP w Nowym Tomyślu. Do późnego popołudnia na drodze nr. 92 ruch odbywał się w sposób wahadłowy.

Więcej o: