David Bowie zagra w Bydgoszczy? Wielki dowcip w internecie

- Na facebooku oraz innych portalach pojawiają się informacje o planowanym koncercie Davida Bowie w Bydgoszczy - napisał na Alert24 ?gościu?. Według informacji, które pojawiły się na dziesiątkach forów internetowych, w ramach tego koncertu mieliby wystąpić także zespół Portishead i Sinead O'Connor.

Koncert, według facebookowej strony, miałby się odbyć 11 czerwca na terenie Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2.

- Nie zabraknie takich utworów jak: Let's Dance, Station to Station, Changes, Ziggy Stardust, Moonage Daydream, China Girl, Cat People, Look back in Anger czy Space Oddity - możemy przeczytać. -

Dwa dni przed koncertem w Bydgoszczy David wystąpi w Londynie. Po koncercie w Bydgoszczy David zaśpiewa również w Pradze co jest gratką dla jego fanów, którzy nie mogli się doczekać powrotu Bowiego - informuje strona na portalu społecznościowym. Jako support mieliby wystąpić Sinead O'Connor & Portishead.

Informacje o koncercie natychmiast pojawiły się na dziesiątkach muzycznych forów i portali. Większość osób, które komentują wydarzenie nie wierzy w jego prawdziwość, zwracając uwagę na to, że informację opublikowała osoba prywatna.

- Nie dowierzam, bo same supporty to osobne koncerty - pisze "Laudia Renault" na forum fanów zespołu Depeche Mode.

- Do Bydgoszczy? To już lepiej żeby nie przyjeżdżał... - pisze "franzie" na serwisie "wykop"

Niestety, nigdzie nie znajdujemy informacji o trasie koncertowej artysty w 2011 roku. O koncertach w Londynie i Pradze też nie ma żadnych informacji.

- Nic nie wiemy o koncercie, to musi być plotka - mówi przedstawicielka Wojskowych Zakładów Lotniczych nr. 2 w Bydgoszczy. - Nie mamy nawet lotniska na którym takie wydarzenie można by zrealizować - dodaje.

To nie pierwsza plotka, która w tym roku dotyczyła Davida Bowie. W sierpniu informowano, że ma nagrać dwa utwory z Lady Gagą, a wcześniej, że pracuje w Berlinie nad nowym materiałem. Ostatni koncert artysty miał miejsce w 2004 roku.