Najdłuższy pocałunek świata. Rekord Guinessa pobity przez... dwóch mężczyzn

Przez 33 i pół godziny całowało się dwóch studentów College of New Jersey, Matt Daley i Bobby Cancielo. Dwóch mężczyzn pobiło rekord Guinessa w długości pocałunku. Poprzedni rekord został ustanowiony rok temu w Niemczech. Wynosił on 32 godziny i 7 minut. Była to pierwsza próba pobicia tego rekordu przez homoseksualną parę.

Jak pisali studenci na stronie internetowej dotyczącej ich próby, chcieli pobić rekord Guinessa, by "wprowadzić większą liczbę gejów do księgi rekordów" i propagować równe prawa i tolerancję dla mniejszości. Do pobicia rekordu doszło na dziedzińcu uniwesytetu, do którego obaj uczęszczają.

Mężczyźni, jak twierdzili nie są parą, a tylko przyjaciółmi. Matt Daley przed podejściem do pobicia rekordu zapytał o zgodę swojego chłopaka. Jako że przez cały okres bicia rekordu musieli stać, wymyślili zestaw rozciągających ćwiczeń, który pomógł im zachować przytomność.

Próba pobicia rekordu transmitowana była na żywo w internecie. W jej trakcie zbierane były fundusze na telefon zaufania dla gejów i lesbijek.