Budowa drugiej linii metra. Jak Ci się jedzie do pracy

Trwają prace na budowie drugiej linii warszawskiego metra. Zamknięty w weekend odcinek ulicy Prostej został ogrodzony, a robotnicy rozbierają przystanek i tory linii tramwajowej. Odcinek centralny drugiej nitki metra ma powstać w ciągu trzech lat.

Na razie stołeczni kierowcy muszą poradzić sobie z utrudnieniami w centrum miasta. Rano w okolicach ul. Prostej tworzą się wielkie korki. Utrudnienia potrwają i przynajmniej na razie najbardziej będą utrudniać życie warszawiakom mieszkającym na Woli. Dziś i jutro będzie trwało pierwsze przygotowanie do drążenia pierwszego tunelu. Usuwane będą tory i część nawierzchni jezdni na ulicy Prostej.

Piszcie do nas - jak się Wam jedzie do pracy, jak ominąć korki. Przysyłajcie zdjęcia. Wykonawca musi w kolejnych dniach zabezpieczyć ważne dla miasta przewody i rury cieplne, które są umieszczone w ziemi. Centralny odcinek metra ma połączyć Rondo Daszyńskiego z Dworcem Wileńskim. Docelowo druga linia metra na zachodzie ma kończyć się na rogatkach miasta przy dzielnicy Bemowo, na warszawskiej Pradze planowane są dwie odnogi: północno-wschodnia i południowo-wschodnia. Władze Warszawy nie zdecydowały jeszcze o kolejności realizacji kolejnych etapów budowy metra.

Więcej o: