Strajk generalny we Francji. Ryanair informuje "po polsku"

Wczoraj rozpoczął się strajk generalny we Francji. Potrwa do 8 września. Strajkują kolejarze, pracownicy komunikacji miejskiej, lotnisk, nauczyciele. O problemach związanych z ruchem lotniczym nad Francją informuje Ryanair. Irlandzkie linie lotnicze podają jednak informację o strajku napisaną bardzo ciekawym językiem.

"Francja strajku generalnego 6-8 września" nosi tytuł informacja na stronie linii lotniczych. Możemy w niej przeczytać między innymi o tym, że "Pasażerowie, którzy zostały zarezerwowane do podróży na jednym z poniżej odwołanych lotów może przenieść na następny lot dostępne bezpłatnie lub złożyć wniosek o refundację na niewykorzystane lotu". Dowiemy się także, że "klienci, którzy chcą zrezygnować i ubiegać się o pełny zwrot niewykorzystanych na lot (s) może to zrobić bezpośrednio klikając na poniższy link i podając wymagane dane. Refundacje będą rozpatrywane w ciągu 14 dni roboczych z powrotem do formy płatności wykorzystywane do płacenia za rezerwację".

- Piękna polszczyzna, prawda? - komentuje Dorota, która wysłała wiadomość na Alert24. Cała wiadomość wygląda na przetłumaczoną przy użyciu automatycznego translatora.

Polskojęzyczne biuro obsługi klienta Ryanair znajduje się pod numerem rozpoczynającym się na 0-700. Koszt minuty rozmowy to 4.88 zł.

Francuscy związkowcy protestują przeciw planom podniesienia wieku emerytalnego do 62 lat. Dziś w ponad 200 demonstracjach ma uczestniczyć 2 miliony związkowców z całego kraju. W paryskim metrze na wielu liniach kursować będzie tylko połowa składów, a prawie całkowicie zostanie zawieszony ruch niektórych pociągów podmiejskich, na ulice nie wyjedzie 25 procent autobusów, zdaniem związków zawodowych aż 30 procent nauczycieli liceów nie przyszło w poniedziałek do pracy. Przeczytaj cały tekst ogłoszenia .