Zarabianie na tragedii. Co można kupić pod hasłem "Smoleńsk" na Allegro?

Pięć miesięcy po tragedii smoleńskiej nie znikają ludzie chcący zarobić na tragedii. Po wpisaniu hasła Smoleńsk w wyszukiwarkę cały czas znajdujemy aukcje dość kuriozalne.

Na najpopularniejszym w Polsce portalu aukcyjnym hasło "Smoleńsk" ciągle przyciąga. Wciąż można kupić przeróżne związane z tragedią przedmioty i pamiątki.

Poza książkami (najczęściej pojawia się książka Piotra Kraśki "Smoleńsk 10 kwietnia 2010") i filmami, takimi jak 3 płyty dvd i książka wydane przez TVP i Kasy Stefczyka, zawierające materiały telewizyjne od dnia tragedii do pogrzebu Lecha i Marii Kaczyńskich, można znaleźć na figurki i modele do sklejania przedstawiające samolot Tu-154 w rządowych barwach. Za metalowy model samolotu można zapłacić nawet do 200 złotych.

Za 90 złotych można kupić książkę "Tu-154. Russia's Medium Range Jet Airliner" opisującą "historię samolotu oraz opis wszystkich znanych jego wersji i wariantów. Ponadto praca zawiera przedstawiony w formie kraj po kraju, wykaz operatorów korzystających z tego typu statków powietrznych, zilustrowany tabelami zawierającymi dane dotyczące wersji, oznaczeń i losów danej maszyny".

Tytułem Smoleńsk opisane są także figurki "upamiętniające tragedię". Przedstawiają między innymi złamany krzyż czy samolot na ziemi. "Jeśli jesteś zainteresowany zakupem hurtowym, prowadzisz sklep z pamiątkami - napisz" zachęca sprzedawca.

Można, jak od dnia tragedii, kupić domeny internetowe związane z tematem. Ceny jednak znacząco spadły. Dziesięć dni po tragedii za domenę lech-kaczynski.info żądano 20 tys. zł obecnie za adres tu-154.pl sprzedawca chce tylko stu złotych. - Nieco to niesmaczne - pisze "Rympał", który przesłał nam informacje na Alert24.

Najdziwniejszą pozycją jaką można znaleźć na Allegro pod hasłem Smoleńsk jest jednak książka "Podstawy zarządzania przedsiębiorstwem". Jej autorem jest Stanisław Smoleński.