Papierosy ukryte w ładunku... okien. Kierowca: "Miałem przemycać ubrania"

65 tys. paczek papierosów z rosyjskimi banderolami odkryli wczoraj, późnym wieczorem funkcjonariusze straży granicznej w ciężarówce, która miała wjeżdżać na prom do Szwecji. Kierowca przyznał się do próby przemytu, ale według jego wiedzy w ładunku miała być odzież.

65 tysięcy paczek papierosów marki Jin Ling o szacunkowej wartości blisko 517.000 zł znaleźli w sobotę w Świnoujściu funkcjonariusze tamtejszej straży granicznej. Przemyt znajdował się w ładunku okien ciężarówki , jadącej na prom, który około północy miał płynąć do Szwecji.

Oficjalnie Scania miała przewieźć z Poznania do Szwecji okna. 51-letni kierowca udawał bardzo zdziwionego, kiedy strażnicy graniczni w czasie kontroli wyciągali zza ładunku okien kartony z papierosami. Przyznał, że po drodze "coś mu dorzucono", ale według jego wiedzy miała to być.odzież. W kartonach było w sumie 65.000 paczek papierosów Jin Ling z rosyjską akcyzą, których wartość oszacowano na około 517.000 złotych. Miały one trafić na "czarny rynek" w Szwecji.

Kierowcę, po przedstawieniu zarzutów popełnienia przestępstwa skarbowego, zatrzymano. Dziś trafi on przed oblicze Prokuratury Rejonowej.