Wrocław: Autobus zderzył się z samochodem osobowym. 7 osób rannych

Wczoraj po 20.30 na skrzyżowaniu ulic we Wrocławiu doszło do wypadku autobusu komunikacji miejskiej z samochodem. Autobus uderzył w ogrodzenie domu stojącego przy skrzyżowaniu W wypadku rannych zostało siedem osób - kierowca samochodu, czterech jego pasażerów i dwójka pasażerów autobusu. Kierujący volkswagenem 24-latek wciąż pozostaje w szpitalu.

- Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca autobusu 612 nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu - mówi Magdalena Kruaze z wrocławskiej policji.

-Autobus uderzył w płot przylegającej do skrzyżowania nieruchomości, a auto osobowe w słup, przewracając go. Na miejscu pracowały dwa wozy strażackie i przyjechały trzy karetki pogotowia, które udzielały pomocy poszkodowanym w wypadku - pisze Liga, świadek wypadku. Jak donosi policja, w wypadku poszkodowane zostało 7 osób. Kierowca samochodu, czwórka jego pasażerów i dwójka pasażerów autobusu. Wszyscy zostali odwiezieni do szpitala. Pasażerowie samochodu i autobusu po opatrzeniu obrażeń wrócili do domów. W szpitalu pozostaje 24-letni kierowca.