"Robocza wizyta" Macierewicza w USA. Polonia pomoże w wyjaśnieniu katastrofy TU-154?

Antoni Macierewicz, szef parlamentarnego zespołu ds. wyjaśnienia katastrofy w Smoleńsku odwiedza USA. Jak tłumaczy w rozmowie w polonijnym radiu WPNA1409 w Chicago, zaprosiło go do Stanów Radio Maryja, ale jest to wizyta oficjalna. Poseł w wywiadzie mówił, że odwiedzi także Polonię w Toronto, Ottawie, Los Angeles, San Francisco. Spotkania mają na celu "rozmowy z Polonią, bo jej stanowisko zadecyduje, czy katastrofę uda się wyjaśnić".

W programie "Otwarty Mikrofon", w którym gościł wczoraj, Antoni Macierewicz apelował także do Polonii, by w najbliższych wyborach głosowała na kongresmenów, którzy poprą rezolucję domagającą się śledztwa prowadzonego przez kongres USA. - To stanowisko Polonii zadecyduje, czy tę katastrofę da się wyjaśnić. Myślę, że kongres wyrazi chęć pomocy, w zależności od zdania Polonii, to jest w waszych rękach - mówił poseł.

Macierewicz informował, że w sprawie katastrofy jego zespół zna już "w dużym stopniu" przebieg wydarzeń, które doprowadziły do katastrofy, natomiast daleko jest jeszcze do wyjaśnienia przebiegu samej katastrofy.

Poseł podkreślał kilkukrotnie, że strona rosyjska nie chce dostarczyć Polsce dokumentów - Nigdy nie są to oryginały, a najważniejszych rzeczy brakuje - mówił. Dodawał także, że premier Tusk nie chce zwracać się do Rosji o dokumenty, które potrzebne są posłom i senatorom do zbadania sprawy

Macierewicz odpowiadał także na pytania słuchaczy. Dotyczyły one tego, czy w trumnie Lecha Kaczyńskiego było na pewno jego ciało, czy w Pałacu Prezydenckim pojawiła się menora ("Nigdy jej nie widziałem), odniósł się także do sprawy krzyża pod Pałacem Prezydenckim.

Polonijne radio WPNA1409 ma konserwatywny profil. Retransmituje między innymi audycje Radia Maryja.

Więcej o: