Pijany kierowca zabił dziekana bydgoskiego uniwersytetu

Wczoraj w miejscowości Jaranowo (woj. kujawsko-pomorskie) doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, skody i peugeota. Do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi. Kierowca peugeota był pijany. W wypadku zginął kierowca drugiego samochodu - dziekan wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej Uniwersytetu Technologiczno - Przyrodniczego w Bydgoszczy.

Wczoraj, przed godz. 12, dyżurny Policji w Aleksandrowie Kujawskim otrzymał zgłoszenie o wypadku, do którego doszło w miejscowości Jaranowo. Na prostym odcinku drogi, z nieustalonych przyczyn doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów, peugeota i skody. W wypadku poszkodowane zostały trzy osoby.. 37- letni kierowca peugeota, i 63- letnia pasażerka skody zostali przewiezieni do szpitali we Włocławku.

- Kierowca skody, 63-latek, transportowany był helikopterem do szpitala w Bydgoszczy. Zmarł w trakcie lotu - informuje sierż. Marta Kulpa, oficer prasowy policji w Aleksandrowie Kujawskim. Zmarły 63-latek to Wojciech Korpal, dziekan Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej Uniwersytetu Technologiczno - Przyrodniczego w Bydgoszczy.

Kierowca peugeota był nietrzeźwy. Miał prawie promil alkoholu w organizmie. Został zatrzymany. Noc spędził w policyjnym areszcie. Dzisiaj doprowadzony zostanie do prokuratury