Wielka awaria Orange. Może dotyczyć ponad 100 tys. osób

Od południa trwały problemy z siecią Orange w Warszawie, Łodzi i Lublinie, a także, według naszych informacji, w innych miastach Polski. Nie działały żadne numery, poza alarmowymi. Awaria mogła dotyczyć ponad 100 tys. osób. Ok., 13, według informacji rzecznika Orange, została naprawiona, jednak ?trochę czasu może minąć? zanim sieć będzie dostępna dla wszystkich.

- W centrum Warszawy (a na pewno przy rondzie de Gaulle'a i Smyku) nie działają telefony w sieci Orange - pisała na Alert24 Joanna. - Od około 40 min. nie działa sieć w okolicach placu Trzech Krzyży - informował "km".

- W Łodzi (dzielnice Śródmieście, Ruda) nie działają niektóre telefony komórkowe w sieci . Brak możliwości dzwonienia pod numery stacjonarne i orange. Do Plusa udało mi się zadzwonić - doniósł "Riddic".

- Mamy awarię węzła telekomunikacyjnego - mówił przed 12 Wojciech Jabczyński, rzecznik grupy TP. - Jest to awaria sieci 3G. Dotyczy Warszawy, Lublina i Łodzi - dodał. Według rzecznika "Nie jest tak, że wszystkim nie działają telefony" , ale problem mógł dotyczyć ponad 100 tys. klientów sieci.

Już po wypowiedzi rzecznika dostaliśmy informacje między innymi z Bydgoszczy, Białegostoku i Płocka, Katowic, że w tych miastach także nie było dostępu do sieci.

- W Bydgoszczy sieć również nie działa od godziny około 11. Połączenia wychodzące i przychodzące. Sprawdzone w Centrum miasta - okolice ul. Gdańskiej, Kamiennej, Fordońskiej. Awaria dotyczy napewno sieci 2G (mam w telefonie ustawiona tylko siec 2G) - pisał "em".

Alertowicz z Katowic pisałże jego telefon też nie działa, a używa standardu 2G.

O godz. 13 rzecznik TP poinformował nas, że awaria została usunięta, i powoli sytuacja powinna wracać do normy. - Dotknęła większego obszaru, niż mówiłem wcześniej. Głównie centralnej i wschodniej Polski. Nie dotyczyła Wrocławia i Krakowa - informuje rzecznik.

Po jego kolejnej odpowiedzi, dostaliśmy informacje z Krakowa i Wrocławia, że w tych miastach abonenci Orange też doświadczyli problemów z siecią.

Wiesz więcej? Poinformuj Alert24

Najnowsze galerie zdjęć. ZOBACZ

Pożar kamienicy w samym centrum Krakowa

Pożar opuszczonego młyna w Nowej Hucie

Pochodnie i religijne pieśni: tak manifestują zwolennicy krzyża

Więcej o: