Gejowska flaga na krzyżu pod pałacem prezydenckim?

Na Alert24 dostaliśmy informację o tym, że przez jakiś czas na krzyżu pod pałacem prezydenckim wisiała tęczowa flaga z logo pomagającego gejom i ich rodzinom stowarzyszenia Lambda Warszawa. Flaga najprawdopodobniej pojawiła się na krzyżu 17 lipca, w dniu parady Europride. Szybko stamtąd zniknęła.

Pisaliśmy już, że na krzyżu pod pałacem prezydenckim pojawiły się podpisy wykonane czarnym flamastrem . Jednak nie tylko w ten sposób krzyż pod pałacem był dekorowany.

- Wczorajszy artykuł na portalu gaylife.pl donosi, że na krzyżu pod pałacem prezydenckim pojawiła się tęczowa flaga - pisze Ania. W artykule na portalu możemy przeczytać, że naklejka z tęczą na krzyżu pojawiła się 17 lipca, w dniu parady Europride w Warszawie. Pokazują ją także umieszczone przy artykule zdjęcia, wysłane do redakcji portalu przez jednego z użytkowników forum. Widnieje na niej nazwa Stowarzyszenia "Lambda Warszawa", pomagającego gejom, lesbijkom i ich rodzinom.

- W żaden sposób nie była to nasza akcja. Takich naklejek rozdaliśmy na paradzie tysiące. Po prostu ktoś ją nakleił. Według mnie to bardzo dobry happening, a przy okazji darmowa reklama dla naszej organizacji" - mówi Yga Kostrzewa, rzecznik prasowa stowarzyszenia.

Flaga nie pojawia się na zdjęciach z agencji prasowych ani na innych stronach, co może oznaczać, że została bardzo szybko usunięta.

Wczoraj nie powiodła się próba przeniesienia krzyża spod pałacu do kościoła św. Anny, gdzie miał zostać poświęcony. "Obrońcy" krzyża także pozostali na miejscu.