Reprezentujący obrońców krzyża chciał "wykopać Geremka z Powązek"

- Może warto byłoby wspomnieć, kim jest człowiek z którym rozmawiał wasz reporter pod krzyżem - taką wiadomość wysłał nam na Alert24 "rebelyant". Człowiekiem, który przyniósł swój krzyż pod Pałac Prezydencki jest Eugeniusz Sendecki, twórca internetowej "Telewizji Narodowej". Sendecki próbował przeprowadzić skandaliczną akcję "Wykopanie Geremka z Powązek" - w 2008 r. pojawił się z kolegami pod bramą cmentarza powązkowskiego z łopatami.

Na filmie umieszczonym w relacji na żywo gazeta.pl wypowiada się na temat przyniesionego ze sobą krzyża szpakowaty mężczyzna. Jest to Eugeniusz Sendecki. Według naszych reporterów reprezentuje obrońców krzyża.

Mamy kolejny krzyż. Pikieta przed Pałacem będzie trwała

Kim jest Sendecki? To człowiek, który dał się zapamiętać głównie jako autor szkokującej akcji "Wykopanie Geremka z Powązek". Sendecki razem z trzema innymi mężczyznami pojawili się w 2008 r. pod bramą cmentarza z łopatami. Dokumentuje to film umieszczony w internecie, w którym padają słowa, że najlepsze, co profesor zrobił dla Polski "to wziął i się zabił". Film trafił do warszawskiej prokuratury. Sprawa została jednak umorzona, bo "nie doszło do zbeszczeszczenia zwłok, a mężczyźni nie weszli na teren cmentarza."

Dziś pod krzyżem pojawili się także Kazimierz Świtoń ("obrońca" krzyży na żwirowisku w Oświęcimiu, aresztowany za groźbę zaminowania żwirowiska) i Leszek Bubel (wydawał antysemickie periodyki. Za zbiór artykułów "Polsko- Żydowska wojna o krzyże" został skazany ).

Zamieszki pod Pałacem Prezydenckim. Krzyż zostaje

 

Historia krzyża sprzed Pałacu. Kliknij na zdjęcie, aby obejrzeć galerię: