Awaria na Allegro - sprzedawcy bez dostępu do pieniędzy

Dostaliśmy doniesienia o awarii serwisu aukcyjnego Allegro. Problem mają sprzedający, korzystający z usługi ?Płacę z Allegro?, pozwalającej na płatności internetowe przez portal. Sprzedający korzystający z tej usługi nie mogą dokonać wypłat z konta allegro na swoje konta bankowe. Jak mówi rzecznik Allegro, problem powinien zostać rozwiązany najpóźniej pojutrze. Zapowiada też rekompensaty.

Jak informuje zespół Allegro, awaria dotyczy dwóch wypadków - Użytkownik nie dostaje maila z linkiem do potwierdzenia konfiguracji PzA, co uniemożliwia wypłatę otrzymanych pieniędzy lub użytkownik mimo pełnej konfiguracji posiada w ustawieniach komunikat o konieczności dokonania konfiguracji. W obu wypadkach nie ma możliwości wypłaty otrzymanych za sprzedane przedmioty pieniędzy na swoje konto bankowe.

- Pisałem do Allegro z pytaniem, kiedy awaria zostanie usunięta, jednak nie otrzymałem odpowiedzi - pisze do nas Karol. Na forum Allegro jest już kilkanaście wątków opisujących problem. Użytkownicy serwisu skarżą się głównie na brak kontaktu ze strony serwisu - Poproszę o odpowiedź kiedy otrzymam kupione i zapłacone przedmioty, albo moja gotówkę z odsetkami! - pisze "Marguna1". - Od ubiegłego piątku nie mogę wypłacić swoich 1.200 złotych - pisze "Nordarling"

- Cały czas prowadzimy prace mające na celu naprawienie tego problemu - mówi Patryk Tryzubiak, rzecznik Allegro. Mówi, że awaria powinna zostać usunięta do jutra, najpóźniej pojutrza. - Mamy ponad sto zgłoszeń tego problemu. Według regulaminu użytkownik powinien otrzymać od nas pieniądze w ciągu trzech dni roboczych. Oczywiście, w wypadkach, kiedy pieniądze nie były dostępne dłużej, przewidujemy rekompensaty - dodaje rzecznik serwisu.